تعمیر شیشه عقب آیفون 12 بدون نیاز به تعویض گوشی – به گفته شرکت اپل

قابلیت تعمیر شیشه عقب آیفون 12
تعمیر شیشه عقب آیفون 12

تعمیر شیشه عقب آیفون 12

وقتی که یک گوشی آیفون یا سایر دستگاه‌های اپل با خرابی سخت افزاری روبرو می‌شود. تکنسین‌های اپل دستگاه را آنالیز می‌کنند تا مشخص شود آیا می‌توان به راحتی آن را تعمیر کرد یا اینکه کلا دستگاه باید تعویض شود. با وجود این، این شرکت به زودی قادر به تعمیر مواردی مانند سنسورهای Face ID و تعمیر شیشه عقب آیفون 12 بدون تعویض دستگاه خواهد بود.

امکان تعمیر شیشه عقب آیفون 12 و حسگر اثر انگشت

طبق گفته MacRumors، در یادداشت داخلی که به ​​Genius Bars و ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل (AASP) ارسال شده است، امروز اپل اطلاع داد تکنسین‌ها به روشی جدید دسترسی خواهند داشت که به آنها امکان تعمیر بیشتر قطعات آیفون 12 مینی و آیفون 12 بدون نیاز به تعویض گوشی را می‌دهد.

طبق این یادداشت، “سیستم عقب آیفون” جدید اپل امکان تعویض برد منطقی، سنسورهای Face ID و حتی شیشه عقب آیفون را فراهم می‌کند. در حال حاضر، اگر آیفون دارای یکی از این مشکلات را به خدمات اپل بدهید، تنها گزینه موجود تعویض دستگاه معیوب با دستگاه جدید است.

تعمیر شیشه عقب آیفون 12
تعمیر شیشه عقب آیفون 12 و آیفون 12 مینی

خرابی دوربین آیفون 12

دوربین‌ها تنها گزینه‌ای است که در صورت خرابی آن باید گوشی آیفون 12 شما تعویض شود. اگرچه صفحه نمایش نیز با این روش جدید قابل تعویض نیست، اما اپل می‌تواند بدون نیاز به تعویض کل گوشی، یک نمایشگر جدید را ارائه دهد.

به عنوان مثال اگر شیشه عقب آیفون 12 مینی مشتری شیشه ترک خورده باشد، تکنسین‌ها می‌توانند کل قسمت عقب دستگاه را جایگزین کنند. محفظه جدید به صفحه اصلی و دوربین عقب چسبیده است. به همین دلیل اپل اعلام کرده، برای اینکه گوشی شما واجد شرایط این روش تعمیر شود، باید نمایشگر و دوربین عقب آن سالم و بدون عیب باشد.

تعمیرات در فروشگاه و مراکز خدمات اپل

این کار باعث کاهش زمان تعمیرات در فروشگاه‌های اپل و AASP می‌شود. زیرا بیشتر اوقات مشتری باید چندین روز را برای دریافت گوشی تعویضی صبر کند. در حالی که بعضی از تعمیرات را می‌توان در فروشگاه و مرکز خدمات انجام داد. این شرکت ادعا می‌کند این کار بخشی از تعهدات آن در زمینه کاهش کربن و حفظ محیط زیست در رابطه با محصولاتی که می‌فروشد است.

اپل همچنین می‌گوید که روش تعمیر جدید در همه کشورهایی که آیفون 12 مینی و آیفون 12 در آنها به فروش می‌رود، در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرومکس واجد شرایط تعمیرات جدید نیستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *