اولین شارژر USB-PD 65W سامسونگ دوباره ظاهر می‌شود، آماده عرضه شد

اولین شارژر USB-PD 65W سامسونگ وارد بازار می‌شود
شارژر USB-PD 65W سامسونگ

شارژر USB-PD 65W سامسونگ

اولین شارژر USB-PD 65W سامسونگ دوباره ظاهر شد‌ و به تازگی گواهینامه TÜV SÜD برای آن صادر شد. این یک نقطه عطف بزرگ برای عرضه آن به حساب می‌آید. این گواهینامه یک استاندارد نظارتی اجباری نیست اما این امر، اخذ این گواهینامه را غیرمنتظره نمی‌کند. به خصوص اینکه TÜV SÜD و سامسونگ تقریبا چهار سال است که به عنوان شریک تجاری در حال کار بر روی بالا بردن کیفیت قطعات LED خودروهای مدرن هستند‌.

بهتر است به موضوع شارژر برگردیم، این شارژر قبلا چندیدن بار با نام EP-TA865 مشاهده شده است. حتی موجودیت شارژر در ماه گذشته در اینترنت فاش شد.

شارژر USB-PD 65W سامسونگ در کدام گوشی استفاده خواهد شد؟

مثل اطلاعاتی که در آزمایش قبلی به دست آمد، کاملا تأیید شد که شارژر EP-TA865 امکان شارژ 20 ولت (3.25 آمپر) را فراهم می‌کند. همانند آخرین شارژرهای سامسونگ، این شارژر از آخرین استاندارد USB-IF Power Delivery (PD) پشتیبانی می‌کند. که شامل مشخصات جدیدی به نام منبع تغذیه قابل برنامه‌ریزی (Programmable Power Supply) یا به اختصار PPS است. این فناوری می‌تواند ولتاژهای استاندارد و غیر استاندارد را در هنگام شارژ مدیریت کند.

سرعت‌های شارژ پویا در دنیای گوشی‌های هوشمند چیز تازه‌ای نیست و همچنین سامسونگ در این حوزه پیشگام نبوده است. در این بین تولیدکنندگان لپ‌تاپ در پشتیبانی از استانداردهای شارژ سریع USB-C کندتر عمل کرده‌اند. شاید همین موضوع دلیل عدم عرضه زودتر EP-TA865 است.

این گواهینامه TÜV SÜD

گواهینامه TÜV SÜD برای شارژر USB-PD 65W سامسونگ نشان از عرضه قریب الوقوع آن دارد. انتظار نداشته باشید که فقط گوشی Galaxy S21 Ultra جدید و براق شما از شارژ 25 وات استفاده کند. اگر شما از قبل یک لپ‌تاپ با قابلیت پشتیبانی از شارژ USB-PD دارید یا قصد دارید در آینده‌ی نزدیک آن را خریداری کنید، به هر حال در نهایت به یک شارژر نیاز خواهید داشت. پس EP-TA865 در شرف اضافه شدن به لیست شما است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *