گوشی های پیکسل با قابلیت چرخش خودکار براساس صورت در اندروید 12 عرضه می شوند

چرخش اتوماتیک براساس صورت

با ارائه نسخه آزمایشی مخصوص توسعه دهندگان اندروید 12، گوشی های پیکسل قابلیت جدید حالت جدید چرخش خودکار براساس صورت را به دست خواهند آورد.

شبیه تمام گوشی های اندرویدی، گوشی های پیکسل نیز این قابلیت را دارند با بتوانید برای درست شدن حالت نمایش، صفحه نمایشگر گوشی خود را بچرخانید.

برای مثال ممکن است درحال مشاهده یک ویدیو در یوتیوب باشید، لذا برای نمایش بهتر ویدیو باید صفحه نمایش را به یک سمت بچرخانید تا ویدیو در حالت بزرگ نمایش داده شود.

البته در این حالت معمولا یک مشکل وجود دارد یا شاید بعنوان بصورت یک عدم تطابق بین آنچه گوشی انتظار دارد و آنطور که انسان عمل می کند، فکر کنید.

بسیاری از ما عادت داریم در تختخواب از گوشی استفاده کنیم. و اگر این کار را وقتی به یک سمت دراز کشیده اید انجام دهید، هم صورت و هم گوشی شما به یک طرف خواهد چرخید.

در حالت چرخش خودکاری که امروز وجود دارد، با اینکار گوشی ما به حالت افقی خواهد رفت درحالیکه تمایل دارید برای استفاده بهتر همچنان در حالت عمومی باقی بماند.

در اندروید 9، گوشی ها دارای یک دکمه دستی شدند که وقتی چرخش خودکار خاموش است و گوشی به یک طرف می چرخد، برای چرخاندن صفحه نمایش از آن استفاده شود.

افرادی که از گوشی های خود درحالت درازکشیدن به یک سمت استفاده می کنند و چرخش خودکار گوشی خود را خاموش کردند، می توانند به آسانی هروقت که لازم داشتند با استفاده از این دکمه صفحه نمایش خود را بچرخانند.

چرخش خودکار با کلید

نحوه کار حالت چرخش خودکار براساس صورت در اندروید 12

براساس اطلاعاتی که منتشر شده، اندروید 12 یک حالت انتخابی چرخش خودکار براساس صورت در گوشی های پیکسل ارائه می کند.

دراین حالت، گوشی شما با استفاده از دوربین جلو، چک می کند آیا کسی به صفحه نمایش نگاه می کند و اگر اینطور بود، صورت آن شخص به کدام طرف چرخیده است.

احتمالا فناوری پشت این ویژگی، نسخه ساده شده قابلیت تشخیص حالت صورت نرم افزارهایی مانند اسنپ چت و گوگل Duo است.

این بررسی مبتنی بر دوربین به دلایل حفظ حریم شخصی، تنها بروی دستگاه گوشی شما انجام می شود و هیچ عکسی ذخیره یا ارسال نمی کند.

احتمال دارد این نسخه چرخش خودکار براساس صورت بعنوان یکی از ویژگی های اندروید 12 ارائه شود، اما تاکنون معتقدیم، این ویژگی بطور اختصاصی تنها برای گوشی های پیکسل حداقل برای یک بازه کوتاه مدت عرضه خواهد شد.

 

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *