اضافه شدن قابلیت تب‌های دو سطحی به مرورگر ویوالدی

vivaldi
مرورگر ویوالدی

مرورگر ویوالدی همیشه برای مدیریت تب‌ها یک رویکرد خاص داشته و طی سال‌های اخیر قابلیت‌هایی مثل mute کردن تب‌ها، پین کردن و قرار دادن تب‌ها روی هم به این مرورگر اضافه شده است. همچنین این مرورگر امکان مشاهده دو تب در یک پنجره را فراهم کرده که در این حالت صفحه مرورگر به دو قسمت تقسیم می‌شود.
Jon von Tetzchner بنیانگذار قبلی اپرا و مدیرعامل فعلی ویوالدی در تازه‌ترین آپدیت این مرورگر قابلیت جدیدی را به آن اضافه کرده که باعث می‌شود جابجایی بین تب‌ها و گروه بندی آنها بسیار راحت‌تر شود. البته در این حالت فضای بیشتری از صفحه اشغال می‌شود اما در مقابل پنجره مرورگر مرتب‌تر به نظر می‌رسد.
می‌توانید با انتخاب چند تب، آنها را چند سطحی کنید. در این حالت همه تب‌ها در یک گروه جدید زیر تب پیش فرض قرار می گیرند. گیف زیر نحوه ایجاد تب‌های دو سطحی در مروگر ویوالدی را نشان می‌دهد.

Vivaldi tab stacks
ایجاد تب‌های دو سطحی در مرورگر ویوالدی

اگر تمایلی به کار با تب‌های دو سطحی ندارید، باز هم می‌توانید با استفاده از روش تب بندی فشرده، مرورگر را مرتب کنید. در این حالت برای مشاهده تب‌های یک گروه باید اشاره گر موس را روی آن ببرید. می‌توانید در مسیر Settings> Tabs > Stacked Tabs این رفتار را تغییر دهید.

تب بندی فشرده و تب بندی دو سطحی در ویوالدی
تب بندی فشرده و تب بندی دو سطحی

مرورگرهای دیگر مثل کروم هم قابلیت گروه بندی تب‌ها را دارند اما وقتی یک گروه از تب‌ها را باز کنید، همه تب‌های داخل آن در نوار اصلی مرورگر باز می‌شوند. راهکار ویوالدی باعث می‌شود نوار اصلی تب‌ها مرتب‌تر شود.

قابلیت گروه بندی تب‌ها در کروم
قابلیت تب‌های گروه بندی شده در مرورگر کروم

در حال حاضر این قابلیت فقط برای نسخه کامپیوتری ویوالدی عرضه شده است. می‌توانید جدیدترین نسخه این مرورگر را از طریق این لینک دانلود کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *