شیائومی تبدیل به سومین برند پرفروش در سطح جهان شد، 200 میلیون ردمی نوت تولید شد

شیائومی
رتبه شیائومی در بازارهای مختلف

هر چند ستاره اصلی رویدادهای رونمایی امروز شیائومی می 11 بود، اما شیائومی از این فرصت برای اعلام پیشرفت خودش استفاده کرد. این کمپانی سال پیش تبدیل به سومین تولید کننده بزرگ اسمارت فون در سطح جهان شد (البته کم فروغ شدن هوآوی هم در این موفقیت بی تأثیر نبوده).

در حال حاضر شیائومی در 10 بازار برند شماره یک است و در 36 بازار جزء سه برند اول است. شیائومی با رشد خارق‌العاده‌ی 3639 درصدی نسبت به سال پیش در سه ماهه سوم 2020 تبدیل به برندی شده که سریع‌ترین رشد را در بازار گوشی‌های پیشرفته دارد.

این شرکت بین سه ماهه چهارم سال 2019 و سه ماهه سوم سال 2020 حدود 1.3 میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه کرده است و البته این سرمایه گذاری‌ها به ثمر نشستند. تست‌های 2143 دوربین که قبلاً سه الی چهار روز زمان می‌بردند حالا کاملاً اتوماسیون شده و فقط یک روز زمان می‌برند.

رشد سالیانه شیائومی
رشد سالیانه شیائومی

شیائومی می 10 پرو برای 48 روز در بالای رنکینگ سایت DxOMark قرار داشت و شیائومی می 10 اولترا هم برای دو ماه و نیم رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده بود. در حوزه فناوری‌های صوتی هم این شرکت به موفقیت‌های چشمگیری رسیده است از جمله می 10 پرو که تقریباً کل سال 2020 در تست‌های DxO Audio رتبه اول را برای خود حفظ کرد.

البته شیائومی آزمایشگاه‌های بیشتری دارد که در حوزه‌هایی مثل اینترنت 5G، صفحه نمایش، بهبود آنتن دهی و غیره کار می‌کنند.

لازم به ذکر است که برند ردمی هم بسیار موفق ظاهر شده به خصوص سری ردمی نوت که در سطح جهان بیش از دویست میلیون عدد از آن آماده و تحویل داده شده است. برای مقایسه این رقم در نوامبر سال گذشته صد و چهل میلیون و در اکتبر 2019، صد میلیون عدد بود.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *