روش های جلوگیری از هک شدن اسنپ چت

جلوگیری از هک شدن اسنپ چت

اسنپ چت یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان است با این حال با افزایش روزافزون نگرانی ها درباره حریم شخصی و امنیت، کاربران به دنبال راه هایی برای ایمن کردن حساب های کاربری خود می گردند. روش های زیادی وجود دارد که هکر ها با استفاده از آن ها می توانند وارد حساب کاربری شما شوند و به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

هکر ها چگونه به اسنپ چت شما دسترسی پیدا میکنند؟ برای جلوگیری از هک شدن اسنپ چت چه کار باید کرد؟

اسنپ چت با چه روش هایی هک می شود؟

اسنپ چت یک اپلیکیشن پیام رسان خصوصی است که در آن اطلاعات به صورت موقتی به اشتراک گذاشته می شوند. بنابراین شاید بسیاری از افراد فکر کنند که هکر ها سراغ اسنپ چت نخواهند آمد اما این تصور درستی نیست. اتفاقا اسنپ چت یکی از پلتفرم های وسوسه کننده برای جاسوسی و اخاذی است.

چون اسنپ چت رمزگذاری سرتاسری (end-to-end encryption) ندارد، با نگرانی های زیادی در خصوص حفظ حریم شخصی کاربرانش مواجه شده است. یعنی اطلاعاتی که شما به اشتراک می گذارید هنگامی که برای سرورهای این پلتفرم فرستاده می شود، می تواند به واسطه حملات MITM یا Man-in-the-Middle (مرد میانی) رهگیری شود. این اپ قبلا، زمانی که ضرورت تایید هویت برای حساب های کاربری وجود نداشت، توسط تعدادی حساب کاربری فیک هک شد و در نتیجه آن نام کاربری و شماره تلفن میلیون ها کاربر این اپ توسط هکر ها ضبط و ثبت شد.

هکر ها می توانند به طور تصادفی یا به واسطه یکی از نزدیکان شما، به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. اجازه دهید حالت های مختلفی که یک هکر میتواند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند را با هم بررسی کنیم:

دانلود اپ های جاسوسی

جلوگیری از هک شدن اسنپ چت

هکر ها می توانند از ابزارهای نظارتی برای جاسوسی از اسنپ چت شما استفاده کنند. این یکی از روش های متداول جاسوسی در شبکه های اجتماعی است.

هر کسی می تواند برای استفاده از این ابزارهای نظارتی ثبت نام کند و بعد آن ها را روی گوشی شخص دیگری دانلود و نصب کند. اپ روی گوشی شخص ناشناس و مخفی باقی می ماند و فعالیت هایی که با آن گوشی صورت می گیرد را به صورت زنده ضبط می کند. هکر هر زمانی که بخواهد می تواند از راه دور به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

این اپ ها به هکر امکان این را می دهند که فعالیت های شما را در اسنپ چت ببینند و حتی ذخیره کنند.

والدین اغلب از اپ های نظارتی استفاده می کنند و با کمک این اپ ها می توانند به کلیه فعالیت های فرزندشان در شبکه های اجتماعی نظارت داشته باشند. این اپ ها اجازه خواندن پیام ها، دیدن و ذخیره عکس ها و ویدئوها و اسکرین شات گرفتن را به هکر ها می دهند و اغلب قابلیت ردیابی مکان گوشی را هم دارند.

از طریق نشتی اطلاعات سایر اپ ها

از آنجایی که اپ های نظارتی می توانند داده هایی که از اسنپ چت دریافت می کنند را ضبط و ذخیره کنند، ممکن است چیزهایی که از روی گوشی پاک می کنید قبل از این توسط هکر کپی شده باشد. روی خود اسنپ چت هر چیزی که حذف می کنید برای همیشه پاک میشود.

وقتی که نرم افزار جاسوسی روی گوشی شما هک شود، هکر می تواند پسورد شما را پیدا کند و سپس مستقیما وارد حساب کاربری شما شود. روش اسنپ چت برای حفظ امنیت حساب های کاربری، تاییدیه توسط ایمیل است. اگر هکر نام کاربری و دسترسی به ایمیل شما را داشته باشد به راحتی می تواند با زدن گزینه فراموشی پسورد به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کند.

استفاده از وبسایت های هک

بعضی از وبسایت ها ادعا می کنند که ابزارهایی برای وارد شدن به حساب کاربری اسنپ چت دارند اما این ادعا اغلب دروغ است.

این وبسایت ها یکی از گزینه های جذاب برای هکر هایی هستند که به گوشی یا پسورد افراد دسترسی ندارند تا وارد حساب اسنپ چت آن ها شوند. اغلب این وبسایت ها فقط از شما نام کاربری شخصی که می خواهید هک کنید را می خواهند و ادعا می کنند که باقی مراحل را خودشان انجام می دهند.

استفاده از این وبسایت ها می تواند خطر امنیتی بزرگی را برای شما ایجاد کند. بسیاری از این وبسایت های جعلی برای به دام انداختن افراد ساخته شده و در نتیجه آن هایی که می خواهند شخص دیگری را هک کنند، خودشان هک می شوند.

استخدام یک هکر حرفه ای

هکر ها می توانند برای این که اطلاعات بیشتری از شما به دست آورند اسنپ چت شما را هک کنند و بعد از آن با اطلاعاتی که کسب کرده اند شما را تهدید کرده و از شما اخاذی کنند، همچنین ممکن است شخص دیگری هکری را برای دسترسی پیدا کردن به حساب کاربری شما استخدام کند.

معمولا این کار از طریق فیشینگ انجام می شود. البته کار دشواری است و به همین دلیل این کار روی خود اسنپ چت کمتر انجام می شود اما مجرمان اینترنتی می توانند با استفاده از این روش به چندین حساب کاربری متنوع شما دسترسی پیدا کنند. (اگر برای کار با چندین وبسایت از یک پسورد استفاده می کنید باید نگران این هکر ها باشید، به همین دلیل است که توصیه می شود برای هر وبسایت یک پسورد جداگانه در نظر بگیرید).

برای این کار، هکر یک صفحه یا اپ جعلی درست می کند که شبیه صفحه ورود اسنپ چت یا صفحه بازیابی پسورد است. وقتی شما می خواهید از طریق آن صفحه وارد حساب کاربری خود شوید، نام کاربری و پسورد شما ثبت شده و در اختیار هکر قرار داده می شود.

چگونه از هک شدن اسنپ چت جلوگیری کنیم؟

  • در ادامه با توجه به روش کار هکرها، نکاتی را برای افزایش امنیت اسنپ چت و جلوگیری از هک شدن آن آورده ایم:
  • رمز صفحه گوشی هوشمندتان را به کسی ندهید. مراقب پسورد حساب هایی که به چند دستگاه متصل هستند هم باشید.
  • گوشی هوشمندتان را به حال خود رها نکنید حتی اگر رمز صفحه دارد. با این کار کسی نمی تواند هنگام غفلت شما اپ های نظارتی را روی گوشی شما دانلود و نصب کند یا وارد حساب کاربری اسنپ چت شما بشود.
  • برای ایمن نگه داشتن اسنپ چت، هنگام اعتباریابی شماره موبایل و ایمیل خودتان را وارد کنید.
  • برای اسنپ چت از پسورد قوی استفاده کنید. پسورد شما باید ترکیبی از حروف و اعدادی باشد که وارد قسمت اطلاعات شخصی نکردید؛ پسورد شما باید با نام کاربریتان متفاوت باشد و نباید پسورد را در اختیار دیگران قرار دهید.
  • تنظیمات حریم شخصی اسنپ چت را بررسی کنید. در این قسمت شما می توانید این که چه کسی امکان مشاهده استوری های شما را دارد، چه کسی می تواند برای شما اسنپ بفرستد و چه کسی می تواند مکان شما را ببیند را کنترل کنید. این باعث می شود دیگران نتوانند حساب کاربری شما را پیدا کنند.
  • افرادی که به لیست مخاطبین اضافه می کنید باید واقعا دوستان شما باشند. غریبه ها را به این لیست اضافه نکنید. بله شاید به نظر سرگرم کننده و جالب باشد اما این کار امنیت و حریم شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد. البته بسیاری از افراد به محض این که با کسی آشنا می شوند او را به مخاطبین اسنپ چت خود اضافه می کنند. برای جلوگیری از هک شدن اسنپ چت اگر به هر یک از مخاطب هایتان اعتماد ندارید حتما او را بلاک کنید.
  • برای ارتقا امنیت حساب کاربری اسنپ چت و جلوگیری از هک شدن اسنپ چت به دست افرادی که سعی می کنند وارد حساب کاربری شما شوند، تایید هویت دو مرحله ای (Two-factor authentication) را فعال کنید. با فعال کردن این ویژگی برای ورود به حساب کاربری باید دو بار تایید کنید که خودتان هستید بنابراین غریبه ها نمی توانند وارد حساب شما شوند.

جلوی دسترسی هکر ها به اسنپ چت خود را بگیرید

در اکثر کشور ها هک کردن حساب کاربری شبکه های اجتماعی غیرقانونی است. روش های زیادی وجود دارد که هکر ها می توانند برای دسترسی به حساب کاربری شما از آن ها استفاده کنند اما اطمینان یافتن از این که حساب کاربری شما ایمن است کار سختی نیست. پس نگران نباشید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *