نسل جدید آیپد پرو 12.9 اینچی با تحولی شگرف در زمینه پنل های نمایشگر

آیپد پرو

بر اساس گزارش جدیدی از وبسایت مطبوعاتی DigiTimes، آیپد پرو 12.9 اینچی اپل قرار است که در سه ماهه اول سال 2021 روانه مارکت فروش شود. این گزارش ادعا می‌کند که اپل در زنجیره تامین منابع نمایشگر‌ها و پنل‌های لمسی خود تنوعی ایجاد کرده است.

طبق این ادعا اپل برای تامین پنل‌های OLED آیفون‌های خود با کمپانی BOE به توافق رسیده و کمپانی GIS نیز مسئولیت تامین پنل‌های لمسی آیفون‌ و آیپد‌ پروهای نسل جدید را به عهده گرفته است.

آیپد پرو

منبع اطلاعاتی بیان کرد:

شرکت GIS سرمایه‌گذاری‌های 76.3 و 50 میلیون دلاری که به ترتیب توسط شرکت تابعه آن در چنگدو/چین طی ماه‌های آگوست و نوامبر 2020 پیشنهاد شده را تایید کرد. علاوه بر این بودجه‌ها، منابع مالی دیگری نیز برای تمرکز بر توسعه ظرفیت تولید ماژول‌های لمسی یکپارچه مورد استفاده در تبلت‌ها لحاظ شده است.

شرکت تابع همچنین مبلغ 31.7 میلیون دلاری دیگری را نیز قرار است برای بهبود بخش اتوماسیون خط تولید، سرمایه گذاری کند. منابع همینطور بیان کردند که این شرکت تابع به طور معمول ماژول‌های لمسی یکپارچه‌ای را برای آیپدها و مک بوک تولید می‌کند.

منابع همچنین یادآور شدند که علاوه بر آیفون‌ها، شرکت GIS ماژول‌های لمسی یکپارچه‌ای را برای پنل‌های مینی LED با فناوری نور پس‌زمینه تولید خواهد کرد. این امر به عرضه آیپد پرو 12.9 اینچی اپل در سه ماهه اول سال 2021 کمک شایانی می‌کند.

فناوری مینی LED در آیپد پرو

مدت زمانی است که شایعه شده اپل، در نظر دارد آیپد پرو 12.9 اینچی خود را به صفحه‌نمایش مینی LED مجهز کند. این نوع از نمایشگر‌ها نسبت به نسخه‌های پیشین خود، پیشرفت‌های زیادی را از قبیل مشکی‌های تیره‌تر، نورهای روشن‌تر، رنگ‌های غنی‌تر و کنتراست بهتر، کسب کرده‌اند.

در این فناوری، از هزاران LED منحصر به فرد برای نوردهی صفحه‌نمایش استفاده شده است. در نتیجه این فناوری علاوه بر ارائه بسیاری از مزایای نمایشگرهای OLED، می‌تواند حتی برخی از مشکلات آن را نیز برطرف کند.

tclminiledlcd

گزارش‌های قبلی از جمله یاداشت‌های تحلیل‌گر مشهور اپل یعنی مینگ چی کو، به این مسئله اشاره داشتند که زمان رونمایی آیپد پرو 12.9 اینچی اپل مجهز به نمایشگر با فناوری مینی LED، نیمه اول سال 2021 خواهد بود. اما گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که زمان رونمایی محصول جدید اپل به زمان زودتری موکول شده است.

شایعات دیگر پیرامون آیپد پرو

با نگاهی فراتر به نسل بعدی آیپدهای پرو، چندین گزارش منتشر شده‌اند که ادعا می‌کنند، اپل به دنبال انتقال خط تولید نمایشگرهای خود به سمت فناوری OLED است. هرچند به نظر نمی‌رسد که اپل فقط به استفاده کوتاه مدت از فناوری نمایشگرهای Mini-LED‌ بسنده کند.

ipad artists ipad pro hero

یک شایعه ادعا کرده است که آیپد پروهای مجهز به نمایشگر OLED در نیمه دوم سال 2021 رونمایی خواهند شد. در حالی که گزارش جدیدتری ادعا می‌کند که این تغییر در سریع‌ترین حالت، زودتر از سال 2022 اتفاق نخواهد افتاد.

منبع: macrumors.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *