چگونه می‌توان در واتساپ فضای ذخیره سازی شخصی درست کرد؟

whatsapp 1357489 1280 1280x640 1

واستاپ یکی از پرمخاطب‌ترین و کاربردی‌ترین شبکه اجتماعی به شمار می‌رود. محبوبیت این برنامه به قدری بالاست که روزانه میلیون‌ها کاربر فعال از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. تماس اینترنتی یکی از ویژگی‌های بسیاری مهم و کاربردی این برنامه به شمار می‌رود. اهمیت این قابلیت در زمان فراگیری ویروس کرونا خود را نشان داد و باعث پیوند افراد در زمان قرنطینه شد. همانطور که در خبرهای پیشین نیز اشاره کرده بودیم، فیسبوک به تازگی قابلیت تماس اینترنتی را به نسخه تحت وب واتاپ نیز اضافه کرده است. البته این قابلیت فعلا در مرحله آزمایش است و تنها برای تعداد محدودی از کاربران فعال شده.

مزیت‌های اپلیکیشن واتساپ بسیار زیاد است و نمی‌توان همه آ‌ها را در یک مقاله بررسی کرد؛ اما ایراداتی نیز به این برنامه وارد است. یکی از مهم‌ترین نقص‌های این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر پیامرسان‌ها مانند تلگرام عدم وجود فضای ذخیره‌سازی شخصی است. این قابلیت مدت‌هاست که در تلگرام تحت عنوان سیو مسیج وجود دارد ولی مهندسان فیسبوک هنوز آن را به پیامرسان واتساپ اضافه نکرده‌اند. در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت فضای ذخیره‌سازی شخصی در واتساپ را به شما آموزش دهیم پس در ادامه با روکیدا همراه باشید:

نحوه ساخت فضای ذخیره‌سازی شخصی در واتساپ

 

واتساپ

ساختن سیو مسیج در واتساپ بسیار آسان است؛ برای این کار وارد برنامه شوید و صفحه یکی از مخاطبان خود را باز کنید. حالا کافیست کد Https/:wa.me/98 را تایپ کنید. بعد از عدد 98 شماره‌ای که واتساپ خود را روی آن نصب کرده‌اید وارد کنید؛ به طور مثال Https/:wa.me/989105555555. سپس پیام را ارسال کنید. روی لینک نمایش داده شده کلیک کنید و تمام. حالا شما نیز دارای فضای ذخیره‌سازی شخصی هستید و می‌توانید پیام‌های مهم خود را به این صفحه فوروارد کنید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. همچنین شما می‌توانید برای خواندن آموزش‌ها و ترفند‌های دیگر برنامه واتساپ به اینجا مراجعه کنید. در آینده با آموزش‌های بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *