آیا آیفون 13 طبق روال همیشگی اپل عرضه خواهد شد؟

آیفون 13

شرکت اپل در خصوص ارتقا و فرایند ساخت نسخه‌های مختلف آیفون 12 در سال 2020 به خاطر همه‌گیری ویروس COVID-19 با چالش‌های متفاوتی روبرو شد. این مسائل اپل را مجبور کرد تا محصولات جدید خود را طی چند مرحله عرضه کند. اما برای سال 2021 طبق گفته‌های مینگ چی کو آنالیزور قابل‌اعتماد محصولات اپل، آیفون 13 طبق زمان‌بندی همیشگی این شرکت عرضه خواهد شد.

عرضه نسخه‌های مختلف آیفون 13

طبق آخرین اطلاعاتی که مینگ چی کو در یادداشت‌های خودش منتشر کرده است، متوجه شدیم که تولید انبوه آیفون 13 برخلاف نسخه قبلی آن انجام می‌گیرد. به عبارتی دیگر طرفداران محصولات اپل می‌توانند بدون هیچ تاخیری در عرضه، به همه نسخه‌های آیفون 13 در تاریخ سپتامبر 2021 دسترسی داشته باشند.

maxresdefault 18

در سال جاری شرکت اپل نتوانست تمام نسخه‌های آیفون 12 را در یک مرحله برای کاربران عرضه کند، چرا که از طرفی همه‌گیری کرونا باعث شد شرکت‌های وابسته به اپل در سراسر جهان با مشکل روبرو شوند. از طرفی هم توقف خط تولید‌های موجود در مقر اصلی شرکت اپل به خاطر دورکاری کارمندان آن در تشدید این مسئله دخیل بود.

آیفون 13

در حالی که آیفون 12 و آیفون 12 پرو در ماه اکتبر معرفی و روانه بازار شد، دو نسخه دیگر آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس در ماه نوامبر به صورتی محدود در دسترس کاربران قرار گرفت.

مسئله تامین تراشه A15 برای آیفون 13

مینگ چی کو همچنین اظهار کرد که هیچ نگرانی بابت پیش‌بینی کاهش تامین تراشه A14 بایونیک توسط TSMC در سه‌ماه دوم نسبت به سه‌ماهه اول نخواهد داشت. آنالیست بیان کرد که این کمبودها به خاطر تغییرات فصلی شرکت TSMC بوده و انتظار دارد که این شرکت در سال آینده خط ‌تولید جدیدی را برای تامین به موقع تراشه A15 برای نسخه‌های مختلف آیفون 13 راه‌اندازی کند.

Apple A15 Chip Render

مینگ چی کو ادعا می‌کند که فروش آیفون 12 پرو همچنان به قوت خودش باقی بوده و موارد تقاضا برای نسخه‌های پرو آیفون 12 بسیار بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت، وجود دارند.

منبع: 9to5mac.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *