آیا گوشی های آیفون مجهز به لنزهای بزرگنمایی پیشرفته‌ تری خواهند شد؟

آیفون

از سال گذشته که اپل گوشی آیفون 11 پرو خود را معرفی کرد، بهبودهای چشمگیری را در سیستم دوربین خود فراهم کرده است. اما این در حالیست که اپل برای محصولات جدید خود پیشرفت قابل‌توجهی را در زمینه عملکرد مناسب در نور کم، فیلم‌برداری و سایر موارد کسب کرده است.

آیفون

با این وجود شرکت اپل مسئله بزرگنمایی را مانند سایر رقبا جدی نگرفته است و در اکثر موارد زوم 2 برابری را مانند آیفون 7 پلاس به کاربران ارائه می‌دهد. هرچند نسخه پرو مکس آیفون 12 در سال جاری زوم 2.5 برابری را پشتیبانی می‌کند که نسبتا نوعی پیشرفت محسوب می‌شود.

لنزهای زوم بدون افت کیفیت هواوی

رقبایی مانند شرکت هواوی در زمینه بزرگنمایی بدون افت کیفیت برای پی 30 پرو از یک لنز زوم 5 برابری و برای پی 40 پلاس پرو از یک لنز زوم 10 برابری استفاده می‌کنند. همانطور که برای اولین بار به لطف مینگ چی کو تحلیل‌گر معروف اپل، متوجه شدیم که اپل در نظر دارد برای سال 2022، پروژه زوم 10 برابری را به کمک لنزهای پریسکوپی کلید بزند.

huawei p30 pro review 13

در حال حاضر وبسایت کره‌ای The Elec این مسئله را نیز تایید کرده است. با اینکه شایعه مربوط به این خبر را از قبل مطلع شدیم و برای ما تازگی ندارد اما همچنان خبر خوبی برای طرفداران اپل است.

10656491

مشکلات دوربینی آیفون

همانطور که قبلا نیز گفته شد، آیفون برای گوشی‌های جدید خود بهبودهای قابل‌توجهی را تدارک دیده است و تنها نقص بزرگ آن فقدان دوربین با بزرگنمایی چندبرابری می‌باشد.

البته که شرکت کوپرتینویی مجبور است که در ابتدا با مشکلات عکس‌برداری در نور کم دست و پنجه نرم کند، مسئله‌ای که اکثر کمپانی‌های تولیدکننده موبایل درگیر آن هستند. برای مثال زمانی که می‌خواهید رزولوشن بالایی را در میدان دید کوچکی قرار بدهید، نویز بیشتری را ایجاد می‌کنید. همچنین زمانی که از یک لنز کوچکتری استفاده کنید، متعاقبا نور کمتری را هم دریافت می‌کنید.

سخن پایانی

هرچند برای رفع مشکل گفته‌شده می‌توانید از لنزهای مختلفی در این زمینه استفاده کنید. براساس تمام شایعاتی که تابحال در این‌باره منتشر شده است، می‌توان امیدوار بود که در سال 2022 این مسائل نیز برطرف شود. بنابراین منتظر خبرهای تکمیلی در این مورد از مجله علم و فناوری روکیدا باشید.

منبع: neowin.net

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *