بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

هدفون Freelace Pro هواوی یک انتخاب خوب برای کسانی است که در بازار دنبال یک جفت هدفون بی‌سیم می‌گردند.

در واقع چه دنبال یک ایرباد تمام بی‌سیم یا ایرباد بی‌سیم پشت گردنی باشید، هوآوی در هر بخش از بازار محصولی دارد.

امروز مهمان ما برای نقد و بررسی هدفون فری لیس پرو هواوی است. یک هدفون بی‌سیم ممتاز پشت گردنی با قابلیت حذف نویز فعال، گواهینامه IP55، ماندگاری شارژ باتری تا 24 ساعت و کیفیت صدای عالی.

بنابراین تا انتهای این مطلب همراه روکیدا باشید.

به دست ما مدل سبز رنگ این هدفون رسیده است که یک تعادل عالی بین محصولات جذاب و ساده است. گرچه غول چینی این محصول را به رنگ‌های سفید کرمی و مشکی مات نیز وارد بازار کرده است.

قیمت هدفون Freelace Pro هواوی 119 یورو است و سه eartip (سری) با اندازه متفاوت و یک کابل شارژ یواس‌بی A به یواس‌بی C داخل جعبه فروش آن قرار دارد.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

هدفون‌ها را می‌توانید با مستقیما وصل کردن آن‌ها به شارژر یواس‌بی C یا گوشی که چنین پورتی و قابلیت شارژ معکوس دارد، شارژ کنید.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

طراحی و ویژگی فیت بودن هدفون فری لیس پرو هواوی

هدفون Freelace Pro هواوی بسیار سبک است و فقط 34 گرم وزن دارد. این هدفون‌ها از ماده لاستیکی نرم ساخته شده‌اند تا پوست یا لباس شما به خارش نیافتد.

خود بادها از گوش برآمده نیستند و به لطف نوک باله‌ای شکل (wingtip) بسیار محکم با گوش فیت می‌شود و wingtip هدفون را داخل گوش محکم نگه می‌دارد.

اگر بخواهم بهتر این فیت شدن را توضیح دهم، باید بگویم بدون استفاد از دست نتوانستم ایربادها را از گوشم در بیاورم.

قرار دادن درست بادها تقریبا سریع و بدون نیاز به تمرین انجام می‌شود. فقط کافی است سری را داخل گوش قرار دهید و سپس نوک باله را برای محکم کردن آن، بلغزانید.

برای من سری به اندازه متوسط راحت بود، ولی داخل جعبه اندازه بزرگ و کوچک نیز قرار دارد تا کاربران با اندازه گوش‌های مختلف به دردسر نیافتند.

حذف سری بسیار ساده است، ولی روی خود ایرباد یک ضامن وجود دارد که جلوی جدا شدن سری لاستیکی را می‌گیرد، یعنی به سادگی نمی‌توانید سری را با یک سری سفارشی عوض کنید (البته بعید است نیاز به این کار باشد).

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

هدفون Freelace Pro هواوی بندهایی به اندازه 862 در 814 میلی‌متری دارد. این بندها بلند به نظر می‌رسد، ولی اصلا برای حرکت شما مزاحمت ایجاد نمی‌کنند.

در انتهای هر کدام یک صفحه کوچک وجود دارد که داخل آن باتری‌ها قرار رفته است. در سمت راست 4 دکمه دیده می‌شود که عبارتند از دکمه پاور، دکمه پخش و توقف پخش و دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا.

روی ایرباد سمت چپ می‌توانید ضربه‌های آهسته‌ای بزنید تا قابلیت حذف نویز فعال و حالت Awareness فعال شود که در ادامه بیشتر از آن صحبت می‌کنیم.

تصویر زیر کل طرح کنترل هدفون Freelace Pro هواوی را نشان می‌دهد.

روی کنترل‌ها خیلی خوب فکر شده است. گرچه قابلیت ضربه آهسته روی باد سمت چپ همیشه بدون عیب کار نمی‌کند.

پیش از این که هدفون‌ها بین حذف نویز فعال (ANC)، حالت Awareness روشن و ANC خاموش جابه‌جا شوند 3.4 ثانیه طول می‌کشد که آزاردهنده است و هدفون‎ها مرتبه بعدی که آن‌ها را روشن می‌کنید، این تنظیمات را به یاد نمی‌آورند که مجددا آزاردهنده است.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

کیفیت صدا، حذف نویز و عمر باتری هدفون Freelace Pro هوآوی

حالا به موضوع اصلی یعنی کیفیت صدا می‌رسیم. ساده بگوییم، هدفون فری لیس پرو هواوی یک ساند استیج قدرتمند و غنی دارد.

کیفیت صدای این هدفون‌ها به لطف درایورهای 14.2 میلی‌متری بسیار بلند است و صداهای با فرکانس پایین بسیار عالی پخش می‌شوند.

هدفون Freelace Pro مانند اکثر ایربادهای بی‌سیم بیشتر روی کیفیت صداهای با فرکانس متوسط تاکید دارد.

با این محصول موزیک به ویژه در سبک اینسترومنتال (Instrumental) را با کیفیت عالی می‌شنوید. اکثر موزیک‌ها زنده حس می‌شوند و حتی زمانی که صدا را خیلی کم یا زیاد می‌کنید صدا بسیار خوب است تا نتیجه آن یک امتیاز مثبت عالی برای این هدفون باشد.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

زمانی که هدفون‌ها را از گوشی در می‌آورید به دلیل نبود قابلیت تشخیص قرارگیری داخل گوش، موزیک خودکار متوقف یا پخش نخواهد شد.

اما زمانی که هدفون‌ها را از جایی آویزان می‌کنید، دوتا بادها به صورت مغناطیسی به یکدیگر وصل می‌شوند تا خودکار جلوی بازپخش موزیک گرفته شود.

زمانی که آن‌ها را مجددا جدا کنید، خودکار با برقراری ارتباط با گوشی شما شروع به پخش موزیک خواهند کرد.

حالا اجازه دهید در مورد حذف فعال نویز و حالت Awareness صحبت کنیم. حالت مورد نظر برای من هرگز لذت‌بخش نبوده است، ولی می‌توانم از کیفیت بسیار خوب آن روی هدفون Freelace Pro هواوی یاد کنم.

این حالت برای زمانی مفید است که با فردی در حال صحبت هستید و هدفون‌های خود را در نمی‌آورید. در این حالت صداها تقویت خواهد شد و به طور کلی قدرت شنوایی شما را فوق‌العاده بالا می‌برد.

مشکل این حالت شروع آهسته آن است. باید روی ایرباد سمت چپ آهسته بزنید و آن را نگه دارید تا قابلیت حذف نویز فعال شود و سپس این کار مجددا انجام دهید تا وارد حالت Awareness شوید، بنابراین این فرآیند آهسته است.

حتی اگر در حالت حذف نویز باشید، همچنان 3 تا 4 ثانیه طول می‌کشد تا وارد حالت Awareness شوید.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

قابلیت حذف نویز در هدفون Freelace Pro کاربردی است، حتی اگر جادویی در کار نباشد. این قابلیت نویز اطراف را کم می‌کند، به ویژه نویزهای با فرکانس پایین مانند صدای فن لپ تاپ گیمینگ پر سر و صدایی که دارید.

اما صدای انسانی که دائما نزدیک شما در حال پرحرفی است، حذف نخواهد شد. البته باید سطح انتظار معقول باشد، هدف از طراحی حالت ANC حذف نویزهای با فرکانس پایین قابل پیش‌بینی و بدون تغییر است و هدفون فری لیس پرو هواوی عملکرد خوبی در این زمینه دارد.

طراحی داخل گوشی این ایربادها به جداسازی نویز بیرون نیز کمک می‌کند. اما هدفون‌های با قابلیت حذف نویز بهتری نیز وجود دارند مانند ایرپاد پرو اپل و WF-1000XM3 سونی.

حالا اجازه دهید در مورد عمر باتری صحبت کنیم که یکی از نکات قوت این جفت هدفون پشت گردنی است. هوآوی ادعا می‌کند عمر باتری بدون فعال بودن ANC تا 24 ساعت طول خواهد کشید و شدت حجم صدا باید متوسط باشد.

ما با هدفون FreeLace Pro هواوی توانستیم تا 19 ساعت آهنگ‌ها را با بالاترین حجم صدا پخش کنیم که نتیجه بسیار عالی است.

شارژ باتری فری لیس پرو یک ساعت طول می‌کشد، ولی هواوی ادعا می‌کند با 5 دقیقه شارژ تا 5 ساعت می‌توانید به آهنگ گوش کنید.

رای نهایی

حالا وقت پاسخ به این سوال است: آیا هدفون FreeLace Pro هواوی ارزش خرید دارد؟ در یک کلام بله، عالی هستند. اگر دنبال یک هدفون بی‌سیم پشت گردنی با کیفیت صدای بسیار خوب هستید که تا چندین روز بی‌نیاز از شارژ باشد، این محصول حتی با قیمت 119 یورو بالای خود، رقیب ندارد.

بررسی کامل و تخصصی هدفون Freelace Pro هواوی: شیک و ماندگار

زمان انتخاب فری لیس پرو باید حواستان باشد که این پول بیشتر را بابت قابلیت‌های ممتازی مانند حذف نویز فعال و گواهینامه IP55 پرداخت می‌کنید.

اگر این نوع هدفون‌ها را به علت اسپورت بودن بیشتر می‌خواهید بخرید، می‌توانید محصولاتی با کیفیت ساخت و صدای مشابه ولی با قیمت کمتر بخرید.

اما اگر برایتان پرداخت 100 یورو برای هدفون مهم نیست، هدفون فری لیس پرو هواوی به هیچ‌وجه مایوس کننده نیست و ماندگاری بسیار طولانی خواهد داشت.

منبع: gsmarena

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *