آیا با دستگاه اندروید وبگردی می‌کنید؟

تلفن‌های اندروید قدیمی از سپتامبر 2021 بسیاری از سایت‌های امن را پشتیبانی نمی‌کنند.

اگر می‌خواهید به اکثر بخش‌های امن وب (سایت‌هایی با گواهی‌های امنیتی) دسترسی داشته باشید، شما مجبور به ارتقای دستگاه اندرویدی خود خواهید بود.

طبق گفته اندروید پلیس: سازمان اعطای مجوز از سال 2021 به روت تلفن‌های اندرویدی با ورژن 7.1.1 اعتماد نخواهد داشت. یعنی اگر شما یک تلفن اندرویدی با ورژن 7.1.1 یا پایین‌تر از آن داشته باشید نمی‌توانید بسیاری از وب سایت‌ها را بازدید کنید.

این سازمان امضای پیش فرض متقابل برای گواهی را متوقف خواهد کرد.  قابلیت امضای متقابل از تاریخ 11 ژانویه 2021 ممنوع می‌شود. مشارکت در امضای متقابل نیز به طور کامل از اول سال 2021 لغو خواهد شد.

باید بدانید که امضای متقابل، رویه‌ای در جهت اعتماد سازی امنیتی بین دستگاه شما و سایت اینترنتی می‌باشد.

آیا راه حلی برای ادامه وبگردی شما وجود دارد؟

با نصب مرورگر فایرفاکس و استفاده از مجموعه گواهینامه موزیلا، یک راه حل کوچکی در دسترس شما خواهد بود.

موزیلا امنیت شما را در وبگردی تامین می‌کند. اما باید بدانید وقتی که از مرورگر خارج می‌شوید موزیلا از شما حفاظت نخواهد کرد. برای مثال: زمانی که از سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین، خدمات بانکی، بازی‌های آنلاین و… استفاده می‌کنید.

آیا با دستگاه اندروید وبگردی می‌کنید؟

برای توسعه دهندگان این یک رویه عادی است که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی را قطع کنند. با توجه به سیاست‌های به روز رسانی اندروید این مساله می‌تواند نکته مهمی باشد.

لِتز انکریپت گفت: 33.8 درصد از کاربران اندروید در گوگل پلی از نسخه‌ای قدیمی تر از 7.1 استفاده می‌کنند. برخی از فروشندگان سخت افزار به سرعت پشتیبانی از دستگاه‌های ساخته شده را به انتها می‌رسانند.

غیر معمول نبود که فروشندگان دستگاه‌های مبتنی بر اندروید در سال‌های گذشته آپدیت‌های کمتری ارائه کنند. بعضی از این دستگاه‌ها (تلفن‌های میان رده با بودجه معمولی) با سیستم عامل اولیه خود نیز دچار مشکلاتی هستند.

شما ممکن است یک تلفن در سال 2016 یا 2017 خریداری کرده باشید که دسترسی به بعضی وبسایت‌ها را از دست بدهد.

تعهد سازندگان به دستگاه‌های اندروید چه مقدار است؟

اوضاع رو به بهبود است. سامسونگ و دیگر سازندگان اندروید متعهد به سه سال پشتیبانی و به روز رسانی هستند.

اگر نتوانید یا نخواهید که از فایرفاکس استفاده کنید، ممکن است بسیاری از منابع مهم را از دست بدهید. حتی اگر سایت‌های دیگر همچنان به کارکرد خود ادامه دهند.

پشتیبانی ناسازگار و ناهنماهنگ سازندگان می‌تواند یک دردسر و در بدترین حالت یک مانع بزرگ باشد.

منبع: engadget.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *