مشخصه جدید گلکسی زد فولد 3 چیست؟

گلکسی زد فولد 3

در طراحی گوشی‌های هوشمند چند سال گذشته تا به امروز، شاهد هرچه کوچک‌تر‌ شدن لبه آن‌ها و یکپارچه‌شدن بدنه با صفحه‌نمایش خواهیم بود.

samsung bezel less smartphone design product images found in wipo patent 524107 2

علاوه بر این موارد، طراحی گوشی‌ها به سمتی در حال حرکت است که فضای اشغال‌شده توسط دوربین سلفی به حداقل خود برسد. گلکسی زد فولد 3 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است برای اولین بار شرکت سامسونگ طراحی دوربین زیر نمایشگر را برای زد فولد 3 به مرحله اجرا درآورد.

گمانه‌زمانی‌ها درباره گلکسی زد فولد 3

گزارش منتشر شده از منبع خبر کره‌ای ادعا می‌کند که شرکت سامسونگ در حال آماده‌سازی برای استفاده از طراحی دوربین زیر نمایشگر برای گلکسی زد فولد 3 خود می‌باشد. همچنین انتظار می‌رود این گوشی در سه ماهه سوم سال 2021 از آن رونمایی شود.

گلکسی زد فولد 3

 

تا به امروز شاهد گوشی‌های مختلفی با طراحی دوربین زیر نمایشگر در عرصه فناوری موبایل بوده‌ایم اما هیچکدام از آنها نتوانستند عکس‌های چندان مناسبی را ثبت کنند.

ابتکار سامسونگ

برای رفع این مشکل، شرکت سامسونگ تصمیم دارد از طراحی صفحه‌نمایش متفاوتی برای گوشی جدید خود استفاده کند. سامسونگ در نظر دارد برای این صفحه‌نمایش، پیکسل‌های روی سنسور دوربین را با فاصله بیشتری از هم قرار دهد. این کار باعث شده تا نور بیشتری از سوژه به سنسور رسیده و در نتیجه بتواند عکس بهتری را ثبت کند.

oppo under screen camera 2

به عنوان مثال برای فردی که فقط در عرض چند ماه گذشته از گوشی گلکسی زد فولد 2 استفاده کرده است، برتری دوربین زیر نمایشگر چندان به چشم نخواهد آمد. چرا که می‌تواند به راحتی با دوربین اصلی گوشی خود عکس‌های با کیفیت‌تری را ثبت کند.

در هر صورت اگر سامسونگ برای طراحی دوربین زیر نمایشگر گوشی جدید خود مصمم است، می‌تواند با پنهان‌کردن بدون نقص آن کار فوق‌العاده‌ای رقم بزند.

کمپانی سامسونگ بجای استفاده از این طراحی برای دستگاه‌های دیگر، قرار است برای اولین بار در گلکسی زد فولد 3 به کار ‌گیرد. بنابراین با توجه به موقعیت نامناسب دوربین در گوشی هم‌رده نسل قبلی آن یعنی گلکسی زد فولد 2، این اقدام سامسونگ منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

منبع: 9to5google.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *