از افشای طراحی بحث برانگیز گلکسی S21 سامسونگ تا واقعیت چه می‌دانیم؟

سامسونگ
دسترسی سریع به سرفصل‌های این مطلب پنهان

در این مقاله نگاهی به مشخصات و طراحی پنل پشتی و جلویی گوشی مورد انتظار سامسونگ یعنی گلکسی S21 می‌اندازیم. گوشی هوشمند آینده این شرکت دارای پنل نمایشی مشابه به هم‌رده نسل قبلی خود است و در پنل پشتی تفاوت به ظاهر فاحشی طبق اطلاعات لو رفته که بدستمان رسیده، دارد. این موارد بر اساس رندرهای جدید منتشر شده از این گوشی عنوان شده است هرچند که تا رونمایی آن نیز چند ماهی باقی مانده.

طراحی

بر اساس رندرهای منتشر شده، عکس‌های لورفته گوشی جدید سامسونگ، گلکسی S21 اولترا را به نمایش می‌گذارند که ممکن است گلکسی S30 اولترا نامیده شود ولی برای اطمینان از این موضوع باید تا زمان رونمایی منتظر بمانیم. با توجه به اینکه مشخصات گوشی‌های گلکسی S21 و گلکسی S21 اولترا سامسونگ باهم فاش شده‌اند می‌توانیم تصور کنیم که هر دو آنها نیز با هم ارائه خواهند شد.

سامسونگ

گوشی گلکسی S21 اولترا بسیار شبیه برادر کوچکتر خود یعنی گلکسی S21 می‌باشد. همچنین چند روز پیش اطلاعیه‌ای منتشر شد که عنوان می‌کرد گلکسی S21، نسخه کوچک‌شده گلکسی S21 اولترا خواهد بود، با این تفاوت که صفحه‌نمایش آن به مقدار ناچیزی تخت‌تر از نسخه اولترا بوده و در بخش دوربین، هر دو گوشی از ماژول دوربین در قسمت بالای سمت چپ بدنه بهره می‌برند.

در بالا شاهد ویدئوی لورفته از گوشی گلکسی S21 هستیم و در پایین گوشی گلکسی S21 اولترا را می‌بینیم. هر دو این ویدئوها بر اساس تکنیک طراحی 3 بعدی اشیاء ساخته شده و بر پایه اطلاعاتی که در مورد گوشی‌های جدید سامسونگ به دست رسیده، صورت گرفته است.

دوربین

نسخه کوچک‌تر، یعنی گلکسی S21 دارای ماژول دوربین با پنل باریک‌تر و لنزهای ردیف شده در یک ستون می‌باشد. از طرفی نسخه گلکسی S21 اولترا دارای پنل پهن‌تر به همراه 4 لنز دوربین و چراغ فلشی که در خود پنل دوربین جای گرفته، بوده اما در گلکسی S21 چراغ فلش خارج از پنل می‌باشد. به نظر می‌رسد دوربین‌های اصلی این دو گوشی یکسان بوده و هردو از دوربین سلفی مشابهی استفاده می‌کنند.galaxys21go 1536x864 1

علیرغم تخت بودن صفحه نمایش گلکسی S21، به نظر می‌رسد هر دوی این گوشی‌ها دارای صفحه نمایشی با لبه‌های گرد باشند. با رویه‌ای که برندهای معتبر در صنعت موبایل برای طراحی گوشی‌های خود مد نظر دارند، زیاد دور از ذهن نیست که در آینده شاهد لبه‌های صاف‌تری برای گوشی‌های هوشمند سری S گلکسی‌ سامسونگ باشیم.

گوشی‌های گلکسی S21 و گلکسی S21 اولترا به احتمال زیاد در اولین مراسم رسمی رونمایی سامسونگ در ژانویه 2021، معرفی خواهند شد. این بازه زمانی به کمپانی اجازه می‌دهد که طبق برنامه‌ریزی‌های خود برای رونمایی محصولات خانواده گلکسی S پیش برود. در آینده با خبر‌های بیشتر درباره این گوشی مورد انتظار با شما همراه خواهیم بود.

منبع: slashgear.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *