تکلیف گوشی هوشمند هوآوی با سیستم عامل هارمونی چه خواهد شد؟

تکلیف گوشی هوشمند هوآوی با سیستم عامل هارمونی چه خواهد شد؟

هوآوی در حال حاضر همچنان گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید وارد بازار می‌کند. گرچه، این دستگاه‌ها از سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) استفاده نمی‌کنند، یعنی بعضی قابلیت‌ها را نخواهند داشت.

اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته خبر دادیم هوآوی سیستم عامل خود به اسم هارمونی یا Hongmeng OS را معرفی کرده است.

در حال حاضر، این سیستم تنها برای نمایشگرهای هوشمند و محصولات دیگر هوآوی استفاده می‌شود.

علاوه بر این، شایعاتی وجود دارد که این شرکت امسال در محصولات بیشتری از آن استفاده خواهد کرد. چون قبلا نیز گزارش دادیم غول چینی ظاهرا قصد دارد یک گوشی هوشمند امسال با این سیستم عامل وارد بازار کند.

با این حال، در مصاحبه‌ای اخیرا از «Yu Chengdong» مدیر ارشد اجرایی کسب و کار مصرف‌کننده هوآوی در مورد زمان‌بندی استفاده گوشی‌های موبایل این شرکت از سیستم عامل هارمونی پرسیده شده است.

به گفته او امسال این اتفاق نخواهد افتاد، اما سال بعد احتمال آن وجود دارد. به عبارت دیگر، اگر قرار باشد این سیستم عامل را روی یک گوشی هوشمند ببینیم، زودترین تاریخ برای این اتفاق سال بعد است.

پارسال در کنفرانس توسعه‌دهندگان هوآوی، این شرکت رسما سیستم عامل Hongmeng را معرفی کرد که نام رسمی آن هارمونی است.

تکلیف گوشی هوشمند هوآوی با سیستم عامل هارمونی چه خواهد شد؟

امسال سپتامبر، مجددا تاریخ برگزاری این کنفرانس است و نسخه دوم این سیستم عامل برای ماشین‌های هوشمند، کامپیوترهای شخصی و ساعت‌ها معرفی خواهد شد.

این شرکت در انجمن فناوری اطلاعات چین در 7 آگوست نیز خبر داد ساعت‌های هوشمند امسال هوآوی مجهز به Hongmeng OS خواهند شد. در آینده، تمام محصولات اینترنت اشیاء هوآوی از جمله کامپیوترهای شخصی، تبلت‌ها و حتی گوشی‌های موبایل احتمالا از این سیستم عامل استفاده می‌کنند.

هنوز مشخص نیست این سیستم عامل چه امکاناتی دارد، با آن که یک سال از رونمایی از آن می‌گذارد.

از این فرصت همچنین استفاده می‌کنیم و می‌گوییم هوآوی در کنفرانس توسعه‌دهندگان امسال خود رابط کاربری EMUI 11 را معرفی می‌کند که ابتدا گوشی‌های سری میت 40 از آن استفاده خواهند کرد.

منبع: gizchina.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *