نرخ تماس صوتی پیام رسان‌های بومی چقدر خواهد بود؟

نرخ تماس صوتی پیام رسان‌های بومی چقدر خواهد بود؟

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام فراهم‌سازی قابلیت تماس صوتی پیام‌رسان‌های بومی با اپراتورهای همراه گفت نرخ پیشنهادی دقیقه‌ای 25 تومان پیشنهاد شده است.

بعد از فیلترینگ اپلیکیشن تلگرام در چندین مرحله، کاربران ایرانی به استفاده از سایر پیام‌رسان‌های خارجی و داخلی رو آوردند. با آن که تعداد کاربران نمونه‌های داخلی با خارجی یکسان نیست، ولی برخی از افراد ترجیح می‌دهند از اپلیکیشن‌های بومی استفاده کنند.

«حسین فلاج جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارسال توئیتی نوشت: براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و دستیابی بعضی از پیام‌رسان‎ها به عدد 5 میلیون نصب، ویژگی برقراری تمای صوتی با اپراتورهای تلفن همراه بررسی شده و نرخ پیشنهادی دقیقه‌ای 25 تومان است.

براساس آمار عملکرد دولت دوازدهم و گزارش‌های مربوط به زیرساخت‌ها، پیام‌رسان‎های بومی در حال حاضر نزدیک به 20 میلیون کاربر دارند.

با این حال، نظرسنجی‌های تیرماه سال 98 نشان می‌دهد 42.8 درصد افراد کاربر واتس‌اپ، 42.4 درصد از تلگرام، 2.8 درصد از سروش، 0.7 درصد از بله، 0.6 درصد از آی‌گپ، 0.5 درصد از گپ، 0.2 درصد از بیسفون و 0.1 درصد ساینا هستند.

به عبارت دیگر تعداد کاربران اپلیکیشن‌های پیام‌رسان داخلی کمتر از 10 درصد است. اگر چنین طرحی به تصویب برسد، پیام‌رسان‌های بومی در مقایسه با رقبای خارجی یک برگ برنده خواهند داشت و کاربران تشویق به استفاده از آن‌ها می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *