همکاری تام هنکس و اپل تی‌وی پلاس؛ از فیلم greyhound تا کار برروی یک مینی سریال جدید با استیون اسپیلبرگ

فیلم

اپل به تازگی اعلام کرده است که greyhound، جدید ترین کار تام هنکس، قرار است در تاریخ 10 ژوئیه به سرویس اپل تی‌وی پلاس اضافه شود. فیلم greyhound بزرگ‌ترین سرمایه گذاری اپل در یک فیلم سینمایی است که تا کنون 70 میلیون دلار در بازار جهانی فروش داشته.

در خلاصه داستان این فیلم آمده:

در روزهای اولیه جنگ جهانی دوم، یک کاروان بین‌المللی که از ۳۷ کشتی نیروهای متفقین تشکیل شده است، به رهبری کاپیتان ارنست کراوس با بازی تام هنکس که اولین فرمانده یک ناوشکن در ایالات متحده آمریکا است، در حال عبور از شمال اقیانوس اطلس است که توسط گروهی از قایق‌های شکاری آلمان نازی تحت تعقیب قرار می‌گیرند. این فیلم توسط Aaron Schneider کارگردانی شده است. فیلم نامه‌ی این اثر توسط خود تام هنکس و با اقتباس از رمان The Good Shepherd نوشته شده است.

تام هنکس

Greyhound پیش از انتشار، دوره ای پر دردسر را پشت سر گذاشت. کمپانی سونی پیکچرز قصد داشت آن را در سینما‌ها منتشر کند اما به دلیل فراگیری COVID-19 و بسته شدن سینما‌ها در سراسر جهان موفق به انجام آن نشد. در عوض سونی حق پخش این فیلم را به حراج گذاشت که اپل تی‌وی پلاس در کمال شگفتی برنده‌ی آن بود. اپل با به دست آوردن حق پخش Greyhound، نشان داد که حاضر است هزینه زیادی را برای رقابت با Netflix ،Amazon Prime Video و سایر بزرگان این عرصه بپردازد.

همکاری تام هنکس و اپل تی‌وی پلاس به همینجا ختم نمی‌شود. این دو قرار است به همراهی استیون اسپیلبرگ در یک مینی سریال جدید به نام WW II series Masters of the Air مجددا به همکاری بپردازند. لازم به ذکر است که این مینی سریال در ژانر جنگی و مربوط به حوادث پیش آمده برای نیروی هوایی آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *