آیا قدرتمندترین خودروی هیبریدی جهان را می‌شناسید؟

آیا قدرتمندترین خودروی هیبریدی جهان را می‌شناسید؟

شرکت لامبورگینی با رونمایی از خودروی هیبریدی جدید خود به اسم «سیان» توانسته است خودرو فراری مدل 812 را پشت سر بگذارد و عنوان قدرتمندترین خودروی هیبریدی سانروف‌دار جهان را تصاحب کند.

این شرکت ایتالیایی اعلام کرده است تنها 19 نمونه از این خودرو تولید می‌کند و تمام آن‌ها پیش خرید شدند.

خودروی هیبریدی «سیان» سال گذشته میلادی برای اولین مرتبه در نمایشگاه خودرو شهر فرانکفورت آلمان به نمایش گذاشته شد و مشخصاتی از جمله پیشران 12 سیلندر 6.5 لیتری مانند مدل اونتادور دارد.

این خودرو قادر است در عرض تنها 2.9 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر برساند، گرچه از رکورد مدل اونتادور کمتر است.

وزن خودروی هیبریدی جدید لامبورگنی 1.65 تن است و باتری آن در مقایسه با باتری‎های لیتیومی معمولی 10 برابر قدرت بیشتر دارد.

آیا قدرتمندترین خودروی هیبریدی جهان را می‌شناسید؟

غول خودروسازی دنیا برای کنترل حرارت تولیدشده بسیار بالای موتور از فناوری‌های جدید استفاده می‌کند و به گفته نمایندگان این شرکت، به علت استفاده از طراحی ایرودینامیکی متفاوت، کنار رفتن سقف خودرو تاثیری روی شتاب و مصرف سوخت خودرو نمی‌گذارد.

علاوه بر این، به خواسته و انتخاب خود مشتری می‌توان در طراحی‌های داخلی از فناوری پرینت سه‌بعدی استفاده کرد

«استفانو دومنیکالی» مدیرعامل لامبورگینی اظهار داشت: فناوری‌های استفاده شده در مدل سیان باعث خواهد شد این شرکت در کنار حفظ سنت همیشگی خود نسبت به خودروهای اسپرت، به خواسته مشتریان نیازمند به خودروهای الکتریکی نیز رسیدگی کند.

به علت شیوع ویروس کرونا و متوقف شدن برگزاری بسیاری از رویدادهای مطرح جهان خودرو، شرکت لامبورگینی اعلام کرده است فعلا توجه خود را روی رسیدگی به نیازهای شخصی مشتریان و تغییر طراحی براساس سلیقه آن‌ها خواهد گذاشت.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *