iOS 14 در چه مواردی به شما هشدار می دهد؟

iOS 14 در چه مواردی به شما هشدار می دهد؟

یکی از قابلیت های جالبی که به iOS 14 اضافه شده، قابلیت تشخیص صداهای مختلف است.

بر اساس موردی که توسط یکی از کاربران کشف شده، این قابلیت iOS 14 می تواند به کسانی که از مشکلات شنوایی رنج می برد هشدار دهد. به لطف iOS 14، آیفون می تواند به 14 نوع صدای مختلف گوشی دهد و آن ها را شناسایی کند. از جمله در زدن، زنگ در، آژیر منزل، هشدار دود، صدای پارس کردن سگ، گریه کودک و غیره. این قابلیت در بخش تنظیمات iOS 14 نهفته است.

iOS 14 در چه مواردی به شما هشدار می دهد؟

شرکت های دیگر مانند آمازون و گوگل نیز از هوش مصنوعی کمک گرفته اند تا اقداماتی را در راستای امنیت فردی انجام دهند. بخش امنیتی آمازون الکسا می تواند صدای آژیر یا شکستن شیشه را به وسیله اسپیکر Echo، به کاربر هشدار دهد. گوگل هم از میکروفون در گوشی های پیکسل استفاده کرده است تا در مورد خطر تصادف، به کاربر هشدار دهد.

echo family 1200x800 1

در حال حاضر به نظر می رسد، اپل از قابلیت تشخیص صدا برای کاربرد راحت تر دستگاه استفاده می کند. آنها می گویند برای داشتن امنیت نباید به این سیستم متکی باشید. البته می توانید در موارد اضطراری و امنیتی از آن استفاده کنید.

گرچه این قابلیت فعلاً فقط مخصوص iOS 14 است، می تواند در اسپیکر های هوم پاد نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برخی استارت آپ ها بر مبنای هوش مصنوعی، از قایلیت تشخیص صدای محیط برای افزایش امنیت استفاده کرده اند. اما اپل تأکید دارد که نباید از این قابلیت آیفون، برای افزایش امنیت خود استفاده کنید. این تنها یک قابلیت برای دسترسی ساده است.

البته اگر این قابلیت به خوبی جواب دهد، شاید در آینده به عنوان یک شعار تبلیغاتی برای افزایش امنیت، مورد استفاده قرار گیرد.

 

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *