5 استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

15853019202111683541 1832229930 364498505

من برای اینکه بتوانم توام وقت خود را صرف کارآفرینی کنم، دانشگاه را رها کردم. اولین موفقیت من، دو سال بعد به کمک یک سایت برای فروش طلا به دست آمد. من همه چیز را، از منابع و خدمات مشتریان گرفته تا بازاریابی، طراحی وب، حسابداری مالی و موارد دیگر، از طریق آزمون و خطا یاد گرفتم.

اینگونه است که من با دوستان جدیدی آشنا شدم و با افراد فوق العاده ای روبرو شدم که هرگز تصور نمی کردم. اما اجازه دهید به شما بگویم، آزمون و خطا یک روش پرهزینه و ناکارآمد برای یادگیری است. در عوض بهتر است از دیگران یاد بگیرید. یک راه عالی برای انجام این کار، حضور در کنفرانس ها است. در آخرین کنفرانسی که شرکت کردم، این 5 استراتژی را یاد گرفتم که به شما برای رونق بخشیدن به کسب و کار الکترونیکی کمک می کند.

top ecommerce blogs

1- برای اختصاص دادن، یک برنامه داشته باشید.

برای کارآفرینان تجارت الکترونیک، مهم است که همیشه مراقب باشید، چه مواردی درست عمل می کنند و چی مواردی نه. روش انجام این کار، اختصاص دادن است. اختصاص دادن یعنی شناسایی رفتار کاربران در بخش های مختلف وب سایت که به یک نتیجه مطلوب کمک می کنند و ارزش قائل شدن برای این رخدادها.

بنتون کرین، مدیرعامل شرکت برادران هارمون، اولین کسی بود که در این کنفرانس صحبت کرد. به توصیه او، ما باید این مراحل را طی کنیم:

 • پیام خود را بسنجیم
 • تصویر را بسنجیم
 • تمام جوانب تبلیغاتی را بسنجیم
 • رشد کنیم
 • کمپین بزرگ خود را راه اندازی کنیم

2- هدف خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید.

مورد دیگری که در این کنفرانس آموختم، مشکل اصلی کارآفرینان بود: هدف گذاری. آنها ذهنیتی از مشتری ایده آل دارند، اما نمی دانند چطور به آن دست یابند. چهار سوال مهم در مورد روش پیدا کردن مشتری ایده آل وجود دارد:

 • آنها به کدام مجله های علاقه مند هستند؟
 • به چه گروه یا سازمانی تعلق دارند؟
 • به کدام هنرمندان یا افراد مشهور علاقه مند هستند؟
 • از کدام برند بیشتر خوششان می آید؟

3- بودجه کمپین خود را بهینه سازی کنید.

بهینه سازی بودجه کمپین (CBO) یک سیستم تبلیغاتی جدید توسط فیسبوک است. الگوریتم یادگیری ماشین آنها، بر عملکرد مجموعه های تبلیغاتی شما نظارت می کند. سپس، بر اساس عملکرد شما، بودجه مورد نیاز برای تبلیغات را تخمین می زند. اگر تاکنون به تبلیغات در فیسبوک فکر نکرده اید، این روش موثر برای تعیین هزینه های کمپین است.

f6a0fc7ac09dff660e917abee30e8c7e

4- از نرم افزار Messenger برای تبلیغات استفاده کنید.

بسیاری از کارآفرینان، از جادوی نرم افزار Messenger بی اطلاع هستند. در سال 2019، این نرم افزار، بیشترین آمار دانلود را به خود اختصاص داده بود. این نرم افزار از تبلیغات و پاسخ دهنده خودکار، پیگیری فوری و مستقیم و تعامل با مشتریان بالقوه بهره می برد. 

5- از تبلیغات به کمک ایمیل غافل نشوید.

crucial shopify tips for ecommerce entrepreneurs

بر اساس آمار جهانی، به ازای هر یک دلار که برای ایمیل هزینه کنید، به طور میانگین 38 دلار سود می کنید. برای کسانی که با تبلیغات از طریق ایمیل آشنایی ندارند، ممکن است در ابتدا با مشکلاتی مواجه شوند، اما باید بدانند که به دست آوردن مشتری جدید، بیشتر از نگه داشتن مشتری فعلی هزینه دارد. فرستادن ایمیل راحت ترین روش برای نگه داشتن مشتری است، زیرا کل فرایند می تواند به صورت خودکار انجام شود. اما ایمیل ها در چه زمینه ای می تواند باشد؟

 • ایمیل برای خوشامدگویی
 • ایمیل برای خریدهای نیمه کاره
 • ایمیل برای تأیید سفارش
 • ایمیل پس از اتمام فرآیند خرید (مثلاً یک نامه تشکر)
آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *