چگونه هدفون ایرپاد اپل را تمیز کنیم؟

https s3 ap northeast 1.amazonaws.com psh ex ftnikkei 3937bb4 images 0 4 6 4 21734640 1 eng GB IMG 6306 のコピー scaled

آیا نگران تمیز کردن هدفون ایرپاد (AirPod) خود هستید؟ هدفون های بی‌سیم اپل طوری طراحی شده اند که همه جا بتوانید همراه خود داشته باشید. در باشگاه ورزشی، هنگام رفتن به محل کار، یا هنگام کار برای راحت شدن از سر و صدای همکاران. اگر شما هم جزء افرادی هستید که هر روز ایرپاد خود را این طرف و آن طرف می برید، جای تعجب ندارد که این وسیله به راحتی کثیف شود.

یکی از ایرادهای رنگ سفید ایرپاد همین است که به راحتی کثیفی را نشان می دهد. با گذشت مدت کوتاهی انگار که سالهاست از عمرش می گذرد. البته این رنگ نکته مثبت هم دارد. این که راحت تر از مدل های دیگر، تمیز می شود.

بهترین راه تمیز کردن ایرپاد یک چالش بزرگ است. خوب، این هدفون ضد آب نیست و متاسفانه، اصلاً ارزان نیست. پس بهتر است هنگام تمیز کردن آن، بیشتر مراقب باشیم. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب به شما یاد دهیم که چگونه ایرپاد خود را تمیز کنید، بدون آنکه آن را به فنا بدهید.

بهترین راه تمیز کردن ایرپاد چیست؟

clean your airpods microfiber cloth

اپل می گوید برای تمیز کردن محوطه بیرونی و پایه های ایرپاد خود باید از “پارچه پنبه ای نرم و خشک” استفاده کنید و “باید مطمئن شوید که هیچ مایعی به ورودی ها نفوذ نکند.”

شما می توانید بدون استفاده از مواد تمیز کننده و آب، کثیفی های روزانه را پاک کنید. مهم این است که به هیچ وجه از مواد صيقل دهنده برای از بین بردن کثیفی ها استفاده نکنید. برای تمیز کردن میکروفون و بلندگوها، اپل استفاده از ” گلوله پنبه ای خشک” را برای پاک کردن به شما توصیه می کند.

اگر هر گونه آشغال در دهانه بلندگو گیر کرده است، می توانید برای پاک کردن آن از یک برس تمیز و خشک و نرم استفاده کنید. یک برس شيريني پزى سیلیکونی کوچک می تواند مناسب باشد (فقط مطمئن شوید که قبلاً از آن برای پخت و پز استفاده نشده باشد، چون ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد کنید). اپل می گوید نباید برای تمیز کردن مشبک جلوی بلندگوها از اشیاء تیز استفاده کنید، در غیر این صورت، خطر آسیب رساندن به آن وجود دارد.

جعبه شارژ ایرپاد را چگونه تمیز کنیم؟

Apple MR8U2ZM A Case 756666 Gal 3 Detail

بهترین راه برای تمیز کردن جعبه شارژ، یک پارچه میکروفایبر نرم است (مانند آنچه برای عینک استفاده می شود). اگرچه باید سعی کنید که بیشتر کثیفی ها را تنها با پارچه پاک کنید، اپل می گوید اگر با لکه های سرسختی مواجه شدید، می توانید پارچه را با الکل ایزوپروپیل 70٪ آغشته کنید.

شما همچنین نباید در پورت های شارژ چیزی قرار دهید. در صورت وجود کثیفی در داخل آن، می توانید آن را با هوای فشرده تمیز کنید. مانند خود ایرپاد، می توانید کانکتور لایتنینگ را با استفاده از یک برس نرم تمیز کنید.

چه زمانی باید ایرپاد را تمیز کنیم؟

IMG 0220 e1487081291832 1440x1080 1

هر گونه آشغال که جلوی اسپیکر را بگیرد، موجب کاهش کیفیت صدا می شود. پس بهتر است هفته ای یک بار، ایرپاد خود را با پنبه تمیز کنید. هرگاه که به آن رطوبت رسید، باید آن را با یک پارچه میکروفایبر نرم نیز تمیز کنید.

مثلاً وقتی در باشگاه ورزش می کنید، ممکن است عرق کردن باعث آسیب به آن شود. پس زود به زود آن را تمیز کنید. یا برای باشگاه از هدفون های معمولی استفاده کنید.

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *