پنج گام مهم برای ایجاد یک بینش مستحکم که به تیم شما انگیزه و هیجان می‌بخشد

getty 1172583737 200013332000928056 413571

اجازه دهید با خودمان رو راست باشیم. بسیاری از بیانیه ها برای ایجاد یک بینش مستحکم، چندان خوب نیستند. گاهی آنقدر کسل کننده و مصنوعی هستند که هیچ واکنشی را در فرد ایجاد نمی کنند. این بیانیه ها معمولاً تلفیقی از کلمات و اصطلاحات بی سر و ته هستند. این ها هیچ حسی را در فرد یا گروه ایجاد نمی کنند.

این واقعاً باعث تاسف است. چرا که یک بیانیه واضح، مختصر و قانع کننده می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر تیم یا سازمان شما داشته باشد. به خصوص، زمانی که جملات را به بهترین نحو بیان می کنید، می توانید تیم را برای تصمیم گیری های مهم هدایت کنید. به این صورت، اهداف و نقشه راه را به آنها نشان می دهید. با این کار، تیم شما انگیزه لازم برای تلاش مداوم را خواهد داشت.

با توجه به موارد ذکر شده، در این جا به پنج گام مهم برای ایجاد یک بینش مستحکم به منظور افزایش هیجان و انگیزه در تیم خواهیم پرداخت.

1- از اعضای تیم بخواهید که همدست شما باشند.

به جای اینکه به همه بگویید این بینش من است، از تیم خود دعوت کنید که برای ایجاد این بینش، با شما همکاری کنند. می توانید با پرسیدن این سوالات از آنها، آغاز کنید:

  • موفقت از دیدگاه شما چی شکلی است؟
  • چرا هر روز فلان کار را انجام می دهید؟
  • اگر هیچ مانعی بر سر راه وجود نداشته باشد، دوست دارید تیم شما به چه چیزی دست یابد؟
  • اگر این تنها کار شما تا آخر عمر باشد، دوست دارید چه میراثی از خود به یادگار بگذارید؟

اجازه دهید هر یک از اعضای تیم، پاسخ خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. سپس به دنبال نقاط مشترک باشید. هدف این است که همه افراد، به توانایی ها و اهداف سازمان فکر کنند.

2- اجازه دهید هر یک از افراد، 2 یا 3 پیش نویس برای بیانیه بنویسد.

حالا همه افراد در مورد اینکه آینده چه شکلی خواهد بود، به وجد آمده اند. در این مرحله، از هر فرد بخواهید دو یا سه پیش نویس برای بیانیه بنویسد. سپس در مورد آنها به بحث و گفتگو بنشینید. 

بر اساس اندازه تیم خود، می توانید از آنها بخواهید که به صورت گروهی این کار را انجام دهند. به صورت یک گروه، یا چند گروه سه چهار نفره.

اجازه دهید، همه افراد پیش نویس خود را به اشتراک بگذارند. به دنبال کلمات، عبارات و مضامینی باشید که تکرار شده اند.

3- با استفاده از پیش نویس ها، بیانیه را به تنهایی بنویسید.

مرحله سوم این است که پیش نویس ها را جمع آوردی کنید. حالا شروع به نوشتن یک بیانیه کنید. نوشتن بیانیه به صورت گروهی، کاری سخت و طاقت فرسا خواهد بود. پس بهتر است به تنهایی این کار را انجام دهید.

سعی کنید نسبت به ایده های اعضای تیم که در پیش نویس ها آمده، وفادار باشید. به این صورت تأثیر بیشتری ایجاد خواهید کرد.

4- برای بازخوردهای بیشتر، به گروه برگردید.

برای نوشتن نسخه نهایی، بهتر است دوباره به تیم خود رجوع کنید. آخرین ایده ها و دیدگاه ها را از آنها دریافت کنید. در این مرحله، هدف این است که آنها با طرح کلی بیانیه احساس راحتی کنند. تغییرات کوچکی را اعمال کنید. لازم نیست که در این مرحله همه چیز را از اول تغییر بدهید.

5- بیانیه را بارها و بارها تکرار کنید.

اکثر مدیران، کار را در این مرحله متوقف می کنند. بعد از آن همه مشقت برای نوشتن بیانیه، مدیران تصور می کنند که اعضای تیم به شکلی جادویی این بینش را درک کرده اند.

در واقع، کار اصلی تازه شروع شده است. اگر می خواهید این بینش را جا بیندازید، باید برای یک مدت مشخص آن را مدام گوشزد کنید. برای حداقل شش ماه، از هر فرصتی برای تکرار بینش خود استفاده کنید. در ابتدای هر جلسه. در انتهای هر ایمیل. وقتی کسی مطابق با بینش شما عمل می کند. زمان تصمیم گیری های حساس. آنقدر تکرار کنید که دیگر توان تکرار کردن نداشته باشید.

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *