تا سال 2050 چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟

تا سال 2050 چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟ 1

ایلان ماسک مدیرعامل بلندپرواز شرکت SpaceX در توئیت جدیدی که فرستاده است از برنامه‌های خود برای سکونت انسان‌ها در مریخ خبر داده است.

او در توئیت خود نوشته است «به صورت تئوری، 1000 فضاپیما در نهایت می‌توانند شاید حدود 100 هزار نفر را زمانی که دو سیاره زمین و مریخ در نزدیکی یکدیگر قرار دارند به سیاره سرخ ببرند. این هدف ما است.»

برنامه ماسک برای ترک این فضاپیماها از مدار زمین در یک بازه زمانی 30 روزه است، یعنی زمانی که پس از هر 26 ماه فاصله زمین و مریخ به مقدار ایده‌آل می‌رسد.

زمانی که یکی از کاربران از او پرسید به عبارت دیگر تا سال 2050 یک میلیون انسان ساکن مریخ خواهند بود. پاسخ ماسک یک بله ساده بود.

طبق گفته ماسک برای ایجاد زیستگاه‌های انسانی در مریخ به حجم محموله فوق‌العاده زیادی نیاز است. او در توئیت خود می‌نویسند «برای این که امکان حیات در مریخ فراهم شود چندین مگاتن محموله باید سالیانه به آن‌ جا برده شود.»

تا سال 2050 چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟

هر فضاپیما در هر پرواز می‌تواند بیشتر از 100 تن محموله با خود حمل کند، به عبارت دیگر طبق محاسبات ماسک «هر ده فضاپیما می‌تواند سالیانه یک مگاتن را با خود به مدار مریخ ببرد.»

بدون شک رسیدن انسان‌ها به این سیاره به معنای کارهای زیاد دیگری است که باید انجام شود. ماسک در توئیت خود می‌گوید «کارهای زیادی وجود خواهد داشت که باید روی مریخ انجام داد!»

بدون شک رویای ماسک بسیار هیجان‌انگیز است و نیازی به گفتن نیست شرکت SpaceX کار سختی در پیش دارد تا رویای جاه‌طلبانه ماسک را به حقیقت تبدیل کند.

منبع: futurism.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *