وسیله نقلیه مفهومی لکسوس برای حرکت در سطح ماه

وسیله نقلیه مفهومی فضایی لکسوس

هنوز معلوم نیست که آیا بشر در نهایت قادر به سکونت در ماه خواهد بود یا خیر، ولی برخی از همین حالا به فکر حل مشکلات احتمالی در سطح ماه هستند. مثلاً شرکت لکسوس از حالا به دنبال راه حلی برای حمل و نقل و جا به‌جایی در سطح ماه افتاده است و وسیله نقلیه مفهومی طراحی کرده که قرار است به این ایده رنگ واقعیت بخشد.

لکسوس به‌تازگی تصاویری از وسیله نقلیه ماه نوردش منتشر کرده است. این در حالی است که طبق اطلاعات به دست آمده این شرکت بر روی طرح مفهومی LF-30 کار می‌کند. ال اف 30 یکی دیگر از طرح‌های بلند پروازانه لکسوس برای آینده است که به بهبود سیستم خودروهای الکتریکی می‌پردازد. از مهم‌ترین ایده‌هایی پرداخت شده در این خودرو می‌توان به شارژ وایرلس اشاره کرد. به نظر می‌رسد که طراحی هم زمان وسیله نقلیه مفهومی فضایی لکسوس و ال اف 30 تأثیرات متقابلی داشته و باعث شده این دو شباهت‌هایی به هم داشته باشند. از جمله این که تصور حضور هر دوی آن‌ها در بازی Halo چندان سخت نیست!

وسیله نقلیه مفهومی لکسوس در حقیقت یک ماه نورد با شکل و شمایلی شبیه به یک موتورسیکلت بوده که قادر است در جاذبه کم حرکت کند. البته از یک لحاظ، این وسیله نقلیه را می‌توان به جت‌های فضایی تک‌نفره هم تشبیه کرد که شباهت‌هایی به خودروهای اسپرت و جذاب دهه 1960 میلادی هم دارد. اولین نکته قابل توجه آن است که لکسوس به‌جای طراحی یک خودرو، به ساخت یک موتورسیکلت فضایی یا شاید یک خودروی ATV (همه جا رو) پرداخته است. با توجه به‌ظاهر عجیب این موتور فضایی می‌توان گفت که احتمالاً هدف اولیه طراحی ظاهری آن، رسیدن به الگوی مشهور برند لکسوس که معمولاً در جلوپنجره خودروهایش دیده می‌شود، بوده است.

باوجود تمام شباهت‌ها، در نهایت وسیله نقلیه مفهومی لکسوس را نمی‌توان یک موتور دانست. این وسیله چیزی بین موتور و خودرو است. چرخ‌های پهن و سقف جمع شو باعث شده است نتوانیم این وسیله را در هیچ کدام از دسته‌های موجود و تعریف شده قرار دهیم.

با توصیفاتی که شد، طبیعتاً نباید انتظار ساخت نمونه واقعی این خودرو رو داشته باشید. این وسیله مفهومی فضایی صرفاً برای نمایش یک ایده از چگونگی جا به‌جایی و حمل و نقل در سطح ماه، ارائه شده است. اتفاقی که ممکن است در آینده دور رخ دهد. اگر واقعاً در آینده بتوانیم ساکن ماه یا سیارات دیگر شویم، این وسیله نقلیه یا چیزی شبیه به آن احتمالاً ساخته شود.

منبع: cnet

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *