آیا وان‌پلاس برای گوشی پرچم‌دار بعدی خود از نمایشگر 120 هرتز استفاده خواهد کرد؟

آیا وان‌پلاس برای گوشی پرچم‌دار بعدی خود از نمایشگر 120 هرتز استفاده خواهد کرد؟

وان‌پلاس شروع به انتشار اخبار مربوط به گوشی‌های بعدی خود کرده است و اولین نکته‌ای که به آن اشاره می‌کند برای اکثر کاربران مهم است یعنی نمایشگر.

گوشی بعدی این برند چینی نمایشگر Fluid ساخت سامسونگ با نرخ تازه‌سازی تصویر 120 هرتز خواهد بود که سریع‌تر از نمایشگرهای 90 هرتز سری 7 بوده و بنابراین در نمایش تحرک روی نمایشگر بهتر است، گرچه این تازه شروع ماجرا است.

آیا وان‌پلاس برای گوشی پرچم‌دار بعدی خود از نمایشگر 120 هرتز استفاده خواهد کرد؟

این پنل امولد طراحی سفارشی خواهد داشت و بنابراین در مقایسه با نمایشگر گوشی ROG Phone 2 و سایر گوشی‌های با نمایشگر 120 هرتز موجود در بازار متمایز خواهد بود.

در تبلیغ نمایشگر Fluid Display به استفاده از یک «راه‌حل بهینه‌سازی منحصر به فرد» اشاره شده است که ظاهرا فریم‌های تصویر را 7 درصد سریع‌تر رندر می‌کند و به نرخ نمونه‌گیری لمس 240 هرتز افزایش خواهد یافت تا سرعت واکنش نمایشگر در برابر لمس کاربر بیشتر شود.

همچنین می‌توانید به لطف فناوری مشابه درج فریم که در بسیاری از تلویزیون‌های مدرن دیده می‌شود تجربه بازپخش روان‌تر ویدئو با نرخ تازه‌سازی 60 یا 120 هرتز را داشته باشید.

از قابلیت‌های دیگر این نمایشگر ممتاز می‌توانیم به دقت رنگ بهتر به علت «تنظیم حرفه‌ای نمایشگر» اشاره کنیم که یک نسبت تفاوت رنگ فقط قابل توجه (Just Noticeable Color Difference) کمتر از 0.8 (اندکی بهتر از آمار 0.9 نمایشگر گلکسی اس 10)، رنگ 10 بیت که خودکار در کارخانه کالیبره می‌شود و حداکثر میزان روشنایی 1000 نیت را نوید می‌دهد.

جای تعجب نخواهد داشت که در سال 2020 گوشی‌های بیشتری با نمایشگرهای امولد 120 هرتز وارد بازار شوند (دو شرکت اپل و سامسونگ ظاهرا قصد استفاده از چنین نمایشگرهایی را دارند). بنابراین قابلیتی که وان‌پلاس در حال حاضر ادعا می‌کند خاص است، در انتهای سال جاری میلادی می‌تواند معمولی باشد.

با این حال، نمایشگر Fluid Display نشان می‌دهد نرخ تازه‌سازی تصویر بسیار سریع خیلی زود به ترند جدید در دنیای گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌شود.

منبع: engadget.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *