تویوتا در حال ساخت یک شهر هوشمند شگفت‌انگیز در نزدیکی کوه فوجی است

toyota is building an entire city woven city a fully connected ecosystem 140170 1

اکثر خودروسازان مکان های مخصوصی برای تست خودرو های خود دارند. اما تویوتا پا را فراتر گذاشته و قصد دارد یک کارخانه قدیمی را به شهرکی تبدیل کند که مردم در آن زندگی می کنند، کار می کنند و به تحقیق روی خودرو می پردازند.

ساخت شهر هوشمند تویوتا که Woven City نامیده می‌شود در یک منطقه 70 هکتاری با کمک شرکت معماری Bjarke Ingels’ Big از سال 2021 شروع خواهد شد (آخرین ساخته های این شرکت معماری، Google HQ و دو مرکز تجارت جهانی بود). 

شرکت های Big و تویوتا از قبل روی طرح هایی کار کرده اند که چگونگی کار این شهر را نشان می دهد. برای دستیابی به نقاط مختلف شهر، سه مسیر مختلف وجود وجود خواهد داشت. اولین مسیر برای وسایل نقلیه خودران و دیگری برای وسایل شخصی مانند دوچرخه و اسکوتر خواهد بود. سومین مسیر یک پارک برای پیاده روی خواهد بود. بدین ترتیب، همه این افراد می توانند با وسیله نقلیه مورد علاقه خود به مقصد برسند.

toyota woven city 1 1

toyota woven city 1 2

toyota woven city 1 3

toyota woven city 1 4

toyota woven city 1 5

toyota woven city 1 6

به گفته مدیر عامل این شرکت، آکیو تویودا، این منطقه تنها یک قطعه زمین برای تولیدات تویوتا نخواهد بود. به گفته وی، آنها محققان و شرکای خود را برای انجام آزمایشات در شهر جدید دعوت می کنند.

این شهر مدرن شامل خانه هایی خواهد بود که از چوب های مستحکم ساخته شده اند که از قدیم در ژاپن مورد استفاده قرار می گرفت. آنها همچنین برای افزایش استحکام از کاشی های فتوولتائیک کمک خواهند گرفت. علاوه بر این، این خانه ها می توانند در آزمایش های مربوط به هوش مصنوعی و ربات مورد استفاده قرار بگیرند. هدف آنها این است که هوش مصنوعی و ربات برای مواردی مانند بیرون بردن سطل آشغال، تنظیم درجه حرارت یخچال و حتی چک کردن سلامت افراد مورد استفاده قرار بگیرند.

طرح مفهومی ای پالت که تویوتا چند سال پیش مطرح کرده بود بر اساس حمل و نقل با اتومبیل های خودران برای خدمت رسانی به شهروندان است. این وسایل نقلیه در مرکز شهر به یک مرکز خرید تبدیل می شوند، چیزی شبیه به بازار کشاورزان یا کامیون های مواد غذایی. 

toyota woven city 1 7 toyota woven city 1 8 toyota woven city 1 9 toyota woven city 1 10 toyota woven city 1

در زیر زمین این شهر سلولهای هیدروژن برای ذخیره انرژی و توزیع برق و سیستم تصفیه آب وجود خواهد داشت. همچنین مکانی خواهد بود که لوازم از آنجا به خانه ها تحویل داده می شوند. احتمالاً توسط ارتشی از روبات های کوچک و یا نوارهای نقاله.

ساختن یک آرمان‌شهر برای مردم تا بتوانند در آن زندگی کنند، کار کنند و تحقیقات انجام دهند کمی عجیب است و چندان منطقی به نظر نمی رسد. با این حال، مدیر عامل این شرکت وقتی در مورد این شهر توضیح می داد بسیار هیجان زده به نظر می رسید. هرچند می دانست که حضار ممکن است فکر کنند او فقط اندکی خل شده است. چه اسمش دیوانگی باشد چه هر اسم دیگری، این یک آزمایش جالب در نحوه ساختن شهرهای آینده یا حداقل یک نمایش جالب در نمایشگاه CES به شمار می رود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در تویوتا
آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *