اولین خودرو برقی و خودران لکسوس چه فناوری‌هایی دارد؟

اولین خودرو برقی و خودران لکسوس چه فناوری‌هایی دارد؟ 1

لکسوس در نهایت آماده است تا نمونه اولیه اولین خودرو برقی خود را رونمایی کند. این شرکت در نمایشگاه Motor Show توکیو از خودروی مفهومی برقی LF-30 خود پرده برداشته است که رویای این شرکت از نسل بعدی خودروهای برقی است. در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.

اولین خودرو برقی و خودران لکسوس چه فناوری‌هایی دارد؟

شرکت خودروسازی لکسوس به موضوع آینده‌نگری اهمیت زیادی می‌دهد. از این رو، مدل‌های آینده این شرکت بی ‌سر و صدا و دارای سقف شیشه‌ای و همچنین درهایی هستند که به سمت بالا باز می‌شوند.

لکسوس در داخل این مدل امکان استفاده از کنترل‌های مبتنی بر ژست‌های حرکتی را فراهم کرده است و سیستم‌های اطلاعات خودرو واقعیت افزوده به وجود آورده است.

صندلی‌های جلو این خودرو، به صندلی‌های هواپیما از نوع درجه یک شباهت دارند و همچنین در صندلی‌های عقب از فناوری عضله مصنوعی برای نشستن مسافران استفاده شده است.

کاربران در زمان رانندگی با این وسیله می‌توانند از گزینه رانندگی خودکار استفاده کنند. همچنین این دسته از افراد می‌توانند از کنترل‌های پیشرفته‌تری برای وضعیت نشستن استفاده کنند. در این وسیله برای حفظ گستره بینایی راننده، سیستم گشتاور بر روی هر چهار چرخ تنظیم شده است. این امتیاز توسط موتورهای الکتریکی قرار گرفته شده روی هر چرخ به وجود می‌آید.

این خودروی مفهومی قابلیت های دیگری نیز دارد مانند Lexus Airporter که یک پهباد است ‌که می‌تواند کیف شما را از درب منزلتان حمل کند و آن را در صندق عقب ماشین به شما تحویل دهد.

خودروی مفهومی برقی LF-30 برای شارژ نیز از شارژ بی‌سیم استفاده می‌کند. هوش مصنوعی به کار رفته در این مدل می‌تواند شارژ را مطابق با برنامه‌های روزانه شما تنظیم کند و همچنین قادر است تا صدای رانندگان را تشخیص دهد و اتومبیل را طبق تنظیمات آنها آماده کند.

لکسوس تصمیم گرفته است تا از اولین خودروی تمام برقی خود در ماه‌های آینده رونمایی کند. در حال حاضر روی یک پلاگین هیبریدی و همچنین یک پلتفرم اختصاصی تمام برقی کار می‌کند. لکسوس قرار است، تا سال 2025، نسخه برقی تمام وسایل نقلیه خود را ارائه کند.

منبع: engadget.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *