به چه طریق از تیم رهبری شرکت خود تشکر کنید؟

به چه طریق از تیم رهبری شرکت خود تشکر کنید؟ 1

گاهی اوقات نگاهی که به رهبران اصلی یک شرکت می‌شود تنها به عنوان افرادی است که «مدیران» و «روسای» آن هستند و با آن که مهم است رهبران نیز از سخت‌کوشی اعضای تیم خود قدردانی کرده و آن را درک کنند، ولی از این افراد که نقش آن‌ها هدایت یک کسب و کار به جلو است قدردانی که شایسته آن هستند نمی‌شود.

نه تنها آن‌ها مسئول بررسی تصویر بزرگ‌تر (مهم‌ترین حقایق مربوط به یک موقعیت و اثراتی که روی مسائل دیگر می‌گذارد) هستند بلکه همچنین کارهای روزانه کارمندان خود را مدیریت می‌کنند و در همان حین باید وظایف خود را نیز انجام دهند.

قدردانی از افرادی که نقش‌های کلیدی رهبری را بر عهده دارند راهی برای ایجاد یک رابطه و به وجود آوردن یک فرهنگ کاری مثبت‌تر است. ما از گروهی از کارآفرینان پرسیدیم چطور یک کسب و کار می‌تواند از افرادی که آن را اداره می‌کنند قدردانی کند.

به چه طریق از تیم رهبری شرکت خود تشکر کنید؟

با رعایت توصیه‌های آن‌ها که در ادامه بیان می‌شوند می‌توانید حس خاص بودن و مورد تحسین واقع شدن را به تیم رهبری خود دهید.

به آن‌ها یک امتیاز دهید

ممکن است حرفی کلیشه‌ای باشد، ولی یک پاداش مالی برای انجام درست یک کار می‌تواند در رساندن پیام قدردانی شما از سخت‌کوشی یک رهبر تاثیر بسزایی داشته باشد.

نیکول مونوز، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت مشاوره نیکول مونوز می‌گوید «دادن یک پاداش مالی خوب، ترفیع رتبه یا امتیاز به همراه یک یادداشت قدردانی راهی عالی برای حفظ انگیزه افراد و ارزش آن‌ها است.»

به آن‌ها پیشنهاد کمک دهید

اگر می‌خواهید قدردانی خود از تلاش رهبران شرکت‌تان را نشان دهید، زاک بایندر، مدیر کل و هم‌بنیان‌گذار شرکت Bell + Ivy می‌گوید بهترین کار این است که وقت خود را در اختیارشان بگذارید.

بایندر می‌گوید «اگر نیاز به کمک دارند، سریع دست به کار شوید. اگر می‌خواهند در مورد یک پروژه فعلی یا آینده صحبت کنند، در آن جا حضور داشته باشید. این که خود را در دسترس نشان دهید به آن‌ها ثابت خواهد کرد از کارشان قدردانی می‌شود.»

در توسعه حرفه‌ای آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید

هر فرد حرفه‌ای به ویژه‌ آن‌هایی که در مقام رهبری قرار دارند می‌خواهد اطلاعات جدید را یاد بگیرد و رشد کند. Colbey Pfund هم‌بنیان‌گذار شرکت HUGS Wellness اشاره می‌کند، تا جای ممکن در اختیار رهبران فرصت‌های رشد را قرار دهید.

او توضیح می‌دهد «متوجه شوید چه اهدافی در دراز مدت دارند و چطور می‌توانید به آن‌ها در دستیابی این اهداف کمک کنید و سپس این توانایی را به کار بگیرید. انجام این کار قدردانی، اعتماد و توجه خالصانه را نشان خواهد داد.»

برای آن‌ها یک یادداشت بنویسید

استفانی ولز بنیان‌گذار شرکت Formidable Forms می‌گوید نوشتن یک ایمیل کوتاه «تشکر‌آمیز» به رئیستان برای کاری که انجام می‌دهد بسیار ساده است ولی نوشتن آن روی کاغذ جنبه شخصی‌تر به موضوع می‌دهد.

انجام این کار به این معنا است که برای نوشتن قدردانی خود و بیان آن وقت گذاشتید.

ولز در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید «همه عاشق این هستند بابت سخت‌‎کوشی‌هایشان مورد قدردانی و ستایش قرار گیرند، بنابراین نوشتن یک یادداشت باعث خواهد شد به رهبران تیم شما یک احساس درخشان دست دهد.»

آن‌ها را به ناهار دعوت کنید

به گفته بلیر ویلیامز، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت MemberPress دعوت تیم رهبری‌تان به ناهار راهی عالی است تا وقفه کوتاهی در کار بیاندازید و حس قدردانی را در آن‌ها زنده کنید.

ویلیامز می‌گوید «همچنین فرصتی است تا به شیوه‌ای دوستانه‌تر با یکدیگر حرف بزنید و روابط مثبت شکل دهید. رهبران مهم تیم خود را به یک رستوران خوب ببرید و از آن به عنوان فرصتی برای جشن گرفتن کار خوبشان استفاده کنید.»

انعطاف‌پذیر و ‌کمک‌کننده باشید

همانطور که دوران اینسی، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیاتی شرکت Optimum7 ذکر می‌کند افرادی که در مقام رهبر یک شرکت هستند مسئولیت‌های زیادی دارند و ممکن است استرس متفاوتی را تجربه کنند. مهم است در اختیار آن‌ها فضا و آزادی را قرار دهید که برای برخورد با مسائل به شیوه خودشان نیاز دارند.

اینسی می‌گوید «انعطاف‌پذیری برای مسائل شخصی یا اوقات کاری نشان می‌دهد که به آن‌ها اعتماد دارید و در همین حین به آن‌ها اجازه می‌دهد برای تسکین استرس و مدیریت صحیح تیم‌های خود اقدامات لازم را انجام دهند.»

از صمیم قلب به حرف‌های آن‌ها گوش کنید

ویکتوریا برودسکی، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیاتی شرکت BlockchainBTM Inc می‌گوید گوش کردن از صمیم دل در زندگی حرفه‌ای و اجتماعی به یک پدیده نادر تبدیل شده است.

او به همین دلیل توصیه می‌کند از ته دل گوش کنید، سوالات مختصر بپرسید و توجه کامل خود را به فردی که در مقام رهبری است نشان دهید.

برودسکی توضیح می‌دهد «این قضیه نشان می‌دهد به آن‌ها احترام می‌گذارید و برایشان ارزش قائل می‌شوید. رهبران خوب مسئولیت‌های زیادی روی دوش خود دارند، بنابراین آگاهی از پیام آن‌ها و حرف‌هایی که می‌زنند تاثیر قابل توجهی به همراه می‌آورد و همیشه «تشکر کردن» را فراموش نکنید.

پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید

با آن که قدردانی از موفقیت‌‎های بزرگ کسب و کار طبیعی (و حتی انتظار می‌‎رود) است، ولی استنلی مایتین، مدیر ارشد اجرایی شرکت True Film Production به کسب و کارها یادآوری می‌کند دستاوردهای کوچک را فراموش نکنند.

مایتین می‌گوید «رهبران شما هر روز در کسب و کار یک موفقیت بزرگ به دست نمی‌آورند، ولی آن‌ها کسانی هستند که توپ را در میدان بازی به جلو هدایت می‌کنند. قدردانی از این اقدام و همچنین پیروزی‌های کوچک را به یک تمرین تبدیل کنید. این کار باید یک عادت روزانه باشد.»

منبع: inc.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *