چطور به کارمندان انگیزه داریم بهترین عملکرد خود را نشان دهند؟

چطور به کارمندان انگیزه داریم بهترین عملکرد خود را نشان دهند؟ 1

در بازار امروز که رقابت حرف اول را می‌زند حفاظت از سرمایه انسانی که دارید بالاترین اولویت شما به عنوان یک رهبر است. از آن جایی که کارمندان ارزشمندترین (و گران‌قیمت‌ترین) دارایی هر سازمانی هستند، سرمایه‌گذاری در آن‌ها یک نکته کلیدی و مهم برای رشد یک کسب و کار است.

ممکن است با ایجاد یک فرهنگ کارمندپسند شروع کنید که در آن با کارمندان مانند سایر دارایی‌های با ارزش‌تر و رده‌بالاتر سازمان رفتار می‌شود. به عبارت دیگر اولویت اصلی مدیران باید قدرت‌بخشی کارمندان برای نشان دادن بهترین عملکردشان باشد.

چطور به کارمندان انگیزه داریم بهترین عملکرد خود را نشان دهند؟

در بسیاری از موارد، ایجاد یک فرهنگ شرکتی مثبت به معنای فراهم‌سازی محیطی است که در آن کار هدف و معنا دارد و افراد در آن احساس می‌کنند از طریق دریافت بازخورد واقعی و منظم حق اظهارنظر دارند.

زمانی که کارمندان بهتر نقش خود را به عنوان دست‌اندرکار حقیقی (individual contributor – فردی که به صورت فردی نه به عنوان عضوی از تیم در کارها شرکت می‎کند و هدف اصلی او مدیریت نیست)، پیشرفت توسعه شغلی‌شان و نحوه جایگیری اهدافشان در اهداف بزرگ‌تر شرکت درک کنند، با تحول عظیمی روبرو می‌شوید.

1. استراتژی عملکرد بهتر کارمندان

این شیوه برای بالا بردن عملکرد انسانی، به نحوی که توسط شرکت‌های نرم‌افزار بررسی عملکرد مانند Reflektive، Glint و Betterworks با مثال نشان داده‌اند، داده‌های سخت و فلسفه‌ای که محوریت آن کارمندان است را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا باعث افزایش تعهد آن‌ها به کار شود و برای نشان دادن بهترین عملکرد خود قدرت بیشتری حس کنند.

در گفتگوهایی که با بسیاری از رهبران و مدیران اجرایی ارشد شرکت‌های مختلف داشتم، 5 اصل بنیادی ستون‌های این استراتژی را تشکیل می‌دهند که در ادامه آن‌ها را نام می‌برم.

2. یک ذهنیت «کارمند در اولویت» است

کارمندان همیشه از سیستمی که از عملکرد شغلی آ‌ن‌ها حمایت کند بهره می‌برند، سیستمی که دستاورها و سهیم بودن آن‌ها در کارها را مورد توجه قرار دهد و توسعه شغلی آن‌ها را به جلو پیش ببرد.

مدیران نیز در این سیستم از مزایای کسب اطلاعات فوری در مورد بهترین نحوه پشتیبانی از کارمندان خود مطلع می‌شوند تا تیم‌ها را همسو با اهداف شرکت و دستیابی به نتایج قرار دهند.

3. بازخورد فراوان

بازخورد در زمان آنی به رشد کارمندان کمک می‌کند و باید به دفعات و در لحظه انجام شود تا از پیشرفت مداوم و تعهد کارمندان پشتیانی کند.

همچنین به مستندسازی یک «منبع حقیقت» برای عملکرد یک کارمند کمک می‌کند که نتیجه آن پایین آوردن سطح تعصبات شخصی است که در زمان بررسی رسمی عملکردهای شغلی بر ما غلبه می‌کنند. در نهایت، بازخورد برای کارمندان بسیار مهم است تا کار خود را به بهترین شکل انجام دهند.

4. حداکثر استفاده از گفتگوها

گفتگوهای مدیر به صورت انفرادی با کارمندان بسیار مهم است و نتیجه این گفتگوها باید به طریقی ثبت شود که کارمندان از پیشرفت توسعه شغلی خود و سهمی که در دستیابی به اهداف شرکت دارند، آگاهی پیدا کنند.

استفاده از اهداف به عنوان اهرم‌هایی برای بالا بردن سطح عملکرد

پاسخگو بودن نسبت به تکمیل اهداف شرکت، کارمندان متعهد و با سطح عملکرد بالای شما را نخواهند ترساند، بلکه باعث می‌شود بهانه‌ای برای تلاش در رسیدن به اهداف داشته باشند و به آن‌ها کمک می‌کند حس کنند بین کار آن‌ها و ماموریت بزرگ‌تر شرکت ارتباطی وجود دارد.

5. موافقت مدیران ارشد

تعهد به شغل باید از بالاترین سطح مدیریت در شرکت به پایین باشد و بالاترین سطوح مدیریت یک شرکت باید ارزش یک فرهنگ ارائه بازخورد را درک کرده و از آن حمایت کنند.

گرگ براون، مدیر ارشد اجرایی شرکت Reflektive می‌گوید «فراهم‌سازی شرایط ساده برای گفتگوی مداوم بین کارمندان، مدیران و کارفرمایان این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد به سطح بالایی از عملکرد برسند، در حالی که به صورت همزمان یک تجربه عالی برای کارمندان فراهم می‌کند.»

او اشاره می‌کند «این روش به کارمندان چیزی می‌دهد که می‌خواهند و به آن نیاز دارند، از جمله تجربه‌ها و فرصت‌های رشد شغلی جدید که آن‌ها را متعهد به شغلشان، مشتاق به آن و بهره‌ور نگه دارد. زمانی که این کارها به درستی انجام شوند همچنین می‌توانند در خدمت اهداف شرکت باشند. نتیجه آن به وجود آوردن شرایطی است که هر دو طرف در آن برد می‌کنند.»

در نهایت، ایجاد شرایط مناسب برای گفتگو بین کارمندان و کارفرمایان می‌تواند یک فرهنگ موثر به وجود آورد که از عملکرد بالا و پاسخ‌گویی نسبت به مسئولیت‌ها پشتیبانی کند. به عنوان ارزشمندترین دارایی‌تان، منطقی است از یک گفتگو همیشه در حال جریان حداکثر استفاده را ببرید که به کارمندان قدرت می‌دهد نهایت تلاش خود را نشان دهند، به هرحال، در واقع این کارمندان هستند که چرخ یک کسب و کار را به جلو هدایت می‌کنند.

منبع: inc.com

 

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *