به‌روزرسانی‌های جدید iOS 13.3 چه تغییراتی کرده است؟

iOS 13 Dark Mode Dim Wallpaper

اپل نسخه جدید سیستم عامل گوشی‌های خود یعنی iOS 13.3 را (به همراه iPadOS 13.3) منتشر کرده است که تغییر محوری آن بهبود کنترل‌های Screen Time برای والدین است تا بهتر روی فعالیت کودکان خود نظارت کنند.

والدین می‌توانند محدودیت‌هایی در مورد افرادی که کودکشان با آن‌ها تماس می‌گیرند، پیامک‌ می‌زنند یا توسط دوربین فیس‌تایم با آن‌ها صحبت کنند تعیین کنند از جمله مدیریت فهرست مخاطبان تماس و تعیین محدودیت‌های زمانی، به عنوان مثال اگر نمی‌خواهید کودکتان پس از ساعت 9 شب با دوستان خود تماس تصویری برقرار کند.

البته باید بگوییم اگر کودکتان از اپلیکیشن‌های شخص ثالث استفاده کند این محدودیت‌ها جواب نخواهد داد.

به‌روزرسانی‌های جدید iOS 13.3 چه تغییراتی کرده است؟

همچنین برای بهبود عملکرد تغییرات عادی داده شده است. کاربر می‌تواند زمان ویرایش کلیپ‌های خود در اپلیکیشن فوتوز ویدئوهای جدید درست کند و اپلیکیشن Apple News یک لایه‌بندی جدید برای داستان‌های خبری سرویس +News خود از روزنامه‌هایی مانند وال استریت ژورنال دارد.

همچنین لایک یا دیس‌لایک کردن خبرها نیز ساده‌تر شده است و اگر نگران مسائل امنیتی هستید، خوشحال خواهید شد اگر بشنوید که می‌توانید به جای وارد کردن یک رمز عبور از کلید امنیتی FIDO2 استفاده کنید.

این تغییرات را در کنار رفع همیشگی باگ‌ها قرار دهید (از جمله یک باگ که جلوی بارگذاری پیام‌های اپلیکیشن Mail را می‌گیرد) تا با یک به‌روزرسانی ارزشمند روبرو شویم حتی اگر قابلیت‌های جدیدی که در اختیار والدین قرار داده شده است مهم نباشند.

علاوه بر این به‌روزرسانی tvOS 13.3  نیز منتشر شده است که تقریبا به آن شکل تغییرات خاصی ندارد. بزرگ‌ترین تغییر آن توانایی برگرداندن پوسته بالایی تلویزیون اپل برای نشان دادن بخش Up Next است و همچنین باید از به‌روزرسانی کوچک  watchOS 6.1.1 یاد کنیم تا اگر از اکوسیستم محصولات اپل استفاده می‌کنید به‌روزرسانی‌های متعددی را در انتظار داشته باشید.

امیدواریم اپل از سرعت انتشار به‌روزرسانی‌های خود در سال 2020 کم کند.

منبع: engadget.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *