چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟

Kombo Snapchat Filter

از زمان معرفی فیلترهای اسنپ چت یعنی سال 2015 روزبه‌روز به محبوبیت آن‌ها افزوده شده است. اما اگر تازه با این رسانه اجتماعی آشنا شدید، ممکن است در مورد نحوه استفاده از فیلترها در اسنپ چت گیج شده باشید. گرچه، زمانی که شروع به استفاده از آن‌ها کنید، کاملا معتادشان خواهید شد.

بنابراین، چطور باید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟ و چه تفاوتی بین فیلترها، لنزها و فیلترهای جغرافیایی وجود دارد؟ در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعاتی که در مورد استفاده از فیلترهای اسنپ چت باید بدانید در اختیارتان قرار دهیم.

تعریف فیلترهای اسنپ چت

اجازه دهید دقیقا ماهیت فیلترهای اسنپ چت را مشخص کنیم. آن‌ها به سادگی شکل دیگری از شخصی‌سازی هستند و به کاربر اجازه می‌دهند پس از گرفتن یک عکس فوری عناصری را به آن اضافه کنند. به آن‌ها می‌توانید به چشم راهکاری برای تبدیل تصاویر خود به آثار هنری کوچک نگاه کنید.

چه تفاوتی بین یک فیلتر و یک لنز وجود دارد؟ برخی از افراد از این دو به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. اما لنز معمولا در طول ضبط یک ویدئو برای آن استفاده می‌شود.

لنزها از واقعیت افزوده استفاده می‌کنند تا ویژگی‌های پویانمایی را به چهره شما اضافه کنند. آن‌ها معمولا روی دوربین جلو دستگاه شما فعال می‌شوند. به عنوان مثال لنز محبوب سگ گوش‌ها را بزرگ و زبان را آویزان می‌کند، در حالی که یک لنز دیگر یک تاج از پروانه روی سر فرد می‌گذارد.

فیلترها ثابت‌تر هستند. کاربر می‌تواند نقص‌ها را تغییر دهد، رنگ‌ها را عوض کند و عناصر گرافیکی به آن‌ها اضافه کند. اگر در تنظیمات گوشی هوشمند خود تغییری ایجاد کنید به سادگی به افراد می‌توانید بگویید کجا هستید.

نحوه استفاده از فیلترها در اسنپ چت

با این فرض که یک حساب در اسنپ چت دارید، اپلیکیشن آن را باز کنید. اپلیکیشن آن به صورت خودکار دوربین دستگاه‌تان را باز می‌کند. روی یک دایره کوچک (که ممکن است استوری شما را نشان دهد اگر اخیرا یک عکس سریع به آن اضافه کردید) در گوشه بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.

این کار پروفایل شما را نشان می‌دهد و باید بتوانید بیتموجی، استوری و جایزه‌های خود را ببینید. اگر در مورد عدد نزدیک به نام کاربری خود کنجکاو هستید باید بگوییم امتیاز اسنپ چت نام دارد و با فعالیت بیشتر در این پلت‌فرم زیاد خواهد شد.

روی چرخ‌ دنده‌ای که در گوشه بالا سمت راست پروفایل‌تان قرار دارد ضربه بزنید تا بخش تنظیمات باز شود. سپس به مسیر Manage و Filters بروید. ممکن است از شما پرسیده شود آیا اجازه به اسنپ چت به دسترسی به موقعیت‌تان را می‌دهید یا نه.

این تصمیم بستگی به خود شما خواهد داشت ولی انجام آن باعث دسترسی به فیلترهای بیشتر می‌شود (در ادامه مطلب به آن رسیدگی خواهیم کرد).

با کلیک روی دکمه برگشت به عقب یا باز کردن مجدد اپلیکیشن به دوربین خود برگردید. می‌توانید سپس با ضربه زدن در هر جایی از صفحه فیلترهای خود را تست کنید. یک سری دایره در یکی از طرفین دکمه‌ای که معمولا برای ثبت یک تصویر فوری استفاده می‌کنید ظاهر خواهد شد. می‌توانید به هر طرف که خواستید سوایپ (کشیدن دست روی صفحه) کنید تا بتوانید روی عکس خود یک فیلتر به کار ببرید.

چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟ چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟

بعضی از فیلترها بسته به این که از کدام دوربین دستگاه خود استفاده می‌کنید یا محتوای روی صفحه شما چی است، فعال می‌شوند. برای اکثر فیلترها اسنپ چت از شما می‌خواهد «یک چهره پیدا کنید». اگر فقط در حال تست این قابلیت بوده و در برابر دوربین خجالتی هستید، بهتر است یک عکس از هنرپیشه محبوب خود از اینترنت پیدا کرده و ظاهر او به عنوان یک گاوچران را بررسی ‌کنید.

زمانی که فیلتر مورد نظر خود را استفاده کردید، دکمه دایره‌ای را مانند حالت طبیعی گرفتن یک عکس سریع فشار دهید. می‌توانید شخصی‌سازی‌های بیشتری نیز انجام دهید ولی بعدا به آن خواهیم رسید.

حواستان باشد بعضی از فیلترهای اسنپ چت واقعا عجیب و سایرین جالب هستند. از تست فیلترها زمان فرستادن تصاویر به دوستانی که می‌ترسید از آن‌ها عکس بگیرند، خودداری کنید!

فیلترهای جغرافیایی در اسنپ چت

فیلترهای جغرافیایی (Geofilters) از همان مفهوم فیلترهای معمولی استفاده می‌کنند ولی هدف آن‌ها نشان دادن موقعیت شما است، بنابراین درست حدس زدید باید به اسنپ چت اجازه دهید به موقعیت‌ فعلی‌تان دسترسی داشته باشد.

اگر کاربر iOS هستید به بخش تنظیمات گوشی خود سپس Privacy، Location Services و اسنپ چت بروید و گزینه «While Using the App» را انتخاب کنید. کاربران اندروید باید به بخش تنظیمات و لوکیشن بروند و گزینه مربوط به این اپلیکیشن را روشن کنند.

فیلترهای جغرافیایی مانند فیلترهای معمولی تغییر می‌کنند. آن‌ها معمولا نام مکان را نشان می‌دهند و تعدادی عناصر گرافیکی نیز به آن اضافه می‌کنند.

زمانی که سرویس‌های مبتنی بر موقعیت فعال شد می‌توانید مانند سایر فیلترها به انواع جغرافیایی نیز دسترسی داشته باشید یعنی روی صفحه ضربه بزنید و به سمت چپ و راست سوایپ کنید.

این فیلترها کاملا براساس موقعیت جغرافیایی شما ظاهر و ناپدید می‌شوند بنابراین زمان بازدید از یک مکان معروف احتمال دیدن یک فیلتر جالب بسیار بیشتر است. الزاما با استفاده از آن‌ها به دوستان خود می‌گویید «نگاه کنید من کجا هستم، حسادت نمی‌کنید؟»

ممکن است در مورد فیلترهای جغرافیایی در صورت نیاز نیز شنیده باشید. اسنپ چت افراد را تشویق به ساخت فیلترهای خودشان می‌کند، به طور کلی چون باعث درآمدزایی می‌شود، بنابراین در صورت نیاز به این معنا است که می‌توانید برای یک یک زمان یا مکان خاص یک فیلتر جغرافیایی درست کنید.

به نظرتان دزدی از کاربران است؟ اگر از اسنپ چت برای تفریح استفاده می‌کنید حق دارید، ولی اگر صاحب یک کسب و کار هستید یک ابزار مفید بازاریابی محسوب می‌شود.

چطور می‌توانید تصاویر فوری خود را بیشتر شخصی‌سازی کنید؟

چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟ چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟

زمانی که با فیلتر منتخب خود یک عکس گرفتید یا یک ویدئو ضبط کردید، می‌توانید آن را بیشتر شخصی‌سازی کنید. یک مرتبه ضربه زدن روی تصویر به شما اجازه می‌دهد یک متن اضافه کنید ولی گزینه‌های دیگری نیز در گوشه بالا سمت راست صفحه وجود دارند.

آیکون قلم به کاربر اجازه طراحی روی تصویر را می‌دهد و گیره کاغذ آدرس یک لینک را اضافه می‌کند و کرونومتر به شما اجازه می‌دهد مشخص کنید تا چه مدت زمانی افراد می‌توانند تصویر فوری شما را ببینند.

گرچه، زودترین روش برای اضافه کردن یک فیلتر دیگر استفاده از دکمه استیکرها است که شبیه به یک یادداشت برچسب‌دار است که کاغذ آن برگشته است. استفاده از آن یک فایل گیف یا یک تصویر روشن به عکس‌تان اضافه می‌کند و به نوعی شبیه به فیلترهای جغرافیایی هستند چون بسته به زمان تغییر می‌کنند.

اگر در صفحات مربوط به استیکر گردش کنید می‌توانید همچنین یک بیتموجی را در تصویر خود قرار دهید. بیتموجی آواتارهای کارتونی است و اگر تا الان یکی از آن‌ها را ندارید باید بیتموجی خاص خود را بسازید. استفاده از آن‌ها راه دیگری برای اطمینان از کسل‌کننده نبودن اسنپ چت و حفظ جذابیت آن است.

آیا  خودتان می‌توانید یک فیلتر اسنپ چت درست کنید؟

جواب مثبت است ولی این کار هزینه دارد!

اگر خواسته باشید اسنپ چت سرویسی دارد که به شما اجازه می‌دهد فیلتر خاص خود را بسازید. چرا؟ ممکن است یک فیلتر ویژه برای یک شب بزرگ یا یک جشن یا برای یک مکان خواسته باشید. از طریق آدرس اینترنتی create.snapchat.com این کار را می‌توانید به صورت آنلاین انجام دهید یا با لمس چرخ دنده‌ای که در پروفایلتان در اپلیکیشن این پلت‌فرم دیده می‌شود و سپس باید به بخش فیلترها و لنزها بروید.

گرچه باید توجه کنید فیلترها باید به تایید اسنپ چت برسند. برای مراسم عروسی که فردا قرار است برگزار شود فیلتر نسازید. معمولا یک روز طول می‌کشد تا این شرکت فیلترها را بررسی کند، بنابراین بهتر است چندین روز قبل دست به کار شوید.

قیمت فیلترها بستگی به موقعیت و مدت آن خواهد داشت. قیمت‌ها از 5 دلار شروع می‌شود که رقم معقولی است، گرچه اگر در واقع پول خود را برای چیزی خرج می‌کنید که ناپدید خواهد شد.

البته باید گفت که می‌توانید از تصاویر فوری خود اسکریت شات بگیرید یا آن‌ها را در بخش خاطرات ذخیره کنید. به هرحال، فیلترهای اسنپ چت حداقل 30 دقیقه دوام خواهند داشت و می‌توانند یک مساحت 5 هزار در 5 میلیون متر مربع را بپوشانند.

فیلترهای جدید اسنپ چت را محک بزنید!

چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟ چطور می‌توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید؟

با خواندن این مقاله نحوه استفاده از فیلترها در اسنپ چت را یاد گرفتید. ولی فیلترهای اسنپ چت همیشه تغییر می‌کنند، بنابراین بهترین راه برای تسلط روی فیلترها به سادگی تست تمامی آن‌ها است. اکثر فیلترها به توضیح نیازی ندارند و فقط کافی است راهنماهای روی صفحه را دنبال کنید. هدف سرگرم شدن با فیلترهای اسنپ‌ چت است که دلیل اصلی وجود آن‌ها است.

البته، این امکان وجود دارد زیاد از حد سرگرم اسنپ چت شوید تا جایی که اعتیاد به آن پیدا کنید. به هرحال، رسانه اجتماعی می‌تواند تاثیرات منفی روی کاربرانی داشته باشد که افراطی هستند. با توجه به این نکته اعتدال را همیشه در نظر بگیرید.

منبع: makeuseof.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *