کوآلکام از چیپست‌های اسنپ‌دراگون 865 و 765 و فناوری جدید حسگر اثرانگشت خود رونمایی کرد

Qualcomm 3D Sonic Max slide tech summit

روز گذشته کوآلکام میزبان رویداد سالیانه خود بود. در روز اول، این شرکت چیپ‌سازی از چیپست‌های در پیش رو و جدید خود در یک پلت‌فرم جدید ماژولی کوآلکام رونمایی کرد. اسنپ‌دراگون 865 نسل بعدی مدل 855 است. محصول دیگر این شرکت چیپست اسنپ‌دراگون 765 و 765G است که یک مودم داخلی برای پشتیبانی از شبکه 5G دارند.

کوآلکام از چیپست‌های اسنپ‌دراگون 865 و 765 و فناوری جدید حسگر اثرانگشت خود رونمایی کرد 1 1

پلت‌فرم ماژولی ابزاری را در اختیار اپراتورهای مخابراتی می‌گذارد تا ساده‌تر بتوانند از فناوری‌های 5G خود در چیپست‌های جدید استفاده کنند.

اسنپ‌دراگون 865 می‌تواند در کنار یک مودم اسنپ‌دراگون X855 قرار گیرد که در مقایسه با مودم X50 با توجه به استفاده از یک فرآیند جدیدتر و از نظر توان مصرفی کارآمدتر بهتر است.

کوآلکام از چیپست‌های اسنپ‌دراگون 865 و 765 و فناوری جدید حسگر اثرانگشت خود رونمایی کرد

مودم اسنپ‌دراگون X55 همچنین یک سرعت نظری آپلود و دانلود بالاتر دارد و از شبکه‌های مستقل (SA) و غیر مستقل (NSA) پشتیبانی می‌کند.

این مودم همچنین از شبکه‌های mmWave وSub-6 GHz  پشتیبانی می‌کند و در شبکه‌های Sub-6 GHz پهناباند بهتری دارد.

چیپست اسنپ‌دراگون 765 برای پشتیبانی از شبکه 5G یک مودم داخلی دارد ولی جزئیات بیشتر در مورد مودم آن اعلام نشد، ولی طی روزهای آینده این رویداد یقینا اطلاعات بیشتری از آن خواهیم شنید.

خبر دیگر این شرکت آمریکایی رونمایی از فناوری جدید حسگر زیر نمایشگر خود به اسم 3D Sonic Max بود. اسم این حسگر شما را به یاد بازی‌های قدیمی سگا می‌اندازد و در مقایسه با مدل‌های قبلی حسگر جدید یک ناحیه بزرگ‌‌تری را تحت پوشش قرار می‌دهد، از طرفی حتی به کاربر اجازه می‌دهد با دو انگشت خود مرحله تایید هویت را انجام دهد.

کوآلکام از چیپست‌های اسنپ‌دراگون 865 و 765 و فناوری جدید حسگر اثرانگشت خود رونمایی کرد

دقت این حسگر نیز به شکل قابل توجهی بیشتر شده است.

افزایش مساحت ناحیه شناسایی اثرانگشت و بهبود دقت تغییرات خوشایندی هستند. گوشی گلکسی اس 10 سامسونگ از حسگر 3D Sonic فعلی کوآلکام استفاده می‌کند ولی اغلب اوقات آهسته و غیرقابل اعتماد و با دقت پایین است.

همچنین اگر اخبار قدیم روکیدا را دنبال کرده باشید می‌دانید کاربران هنگام استفاده از محافظ‌‌های صفحه ‌نمایش با مشکلات امنیتی مربوط به این حسگر روبرو شدند.

هنوز مشخص نیست گلکسی اس 11 از فناوری حسگر جدید کوآلکام استفاده می‌کند یا سامسونگ تصمیم به توسعه فناوری حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر خود می‌گیرد.

منبع: gsmarena.com

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار موبایل
آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *