نحوه فعالسازی قابلیت‌های مخفی رمز عبور امن و حالت تیره در نسخه کروم 78

google chrome cover 2

حدود یک ماه قبل نسخه کروم 78 منتشر شده است و در حال حاضر باید مرورگر خود را به این نسخه به‌روزرسانی کرده باشید که در آن چندین باگ رفع شده‌اند، چند بسته امنیتی در خود دارد، سریع‌تر است و زمانی که موس را روی تب‌ها می‌برید یک کادر شناور نام تب و سایت را نشان می‌دهد.

همچنین کروم 78 دو قابلیت جدید (برای کامپیوتر یا لپ‌تاپ) دارد که فعالسازی آن‌ها کمی دانش اضافه می‌خواهد.

نحوه فعالسازی شناسایی لو رفتن رمز عبور در کروم 78

این قابلیت همانطور که نام آن نشان می‌دهد اگر هر گونه اطلاعات لاگینی که در مرورگر کروم ذخیره کرده باشید در هر نوع گزارش هک داده‌ها ظاهر شود، به شما اطلاع می‌دهد.

گوگل هر نام کاربری و رمز عبور کاربر را در دیتابیس گزارش هک‌های خود جستجو می‌کند و بدون شک این اطلاعات هش شده است تا اطلاعات به صورت متن خالی به سرورهای گوگل فرستاده و دریافت نشوند.

قابلیت شناسایی لو رفتن رمز عبور یک نسخه داخلی از افزونه Password Checkup است که گوگل قبلا منتشر کرده بود.

برای فعالسازی این قابلیت در کروم 78، باید ابتدا با کلیک روی آیکون سه نقطه در گوشه بالا سمت چپ مرورگر خود و باز کردن بخش «Help» و کلیک روی گزینه «About Google Chrome» مطمئن شوید که نسخه مرورگر شما 78 است.

مرورگر کروم بررسی خواهد کرد جدیدترین نسخه را استفاده می‌کنید یا نه، اگر این چنین نیست آن را دانلود می‌کند و از شما می‌خواهد به‌روزرسانی کنید.

زمانی که همه چیز آماده بود، عبارت chrome://flags/#password-leak-detection  را در نوار آدرس مرورگر خود تایپ کنید، اینتر بزنید و این قابلیت را فعال کنید.

نحوه فعالسازی حالت تیره اجباری کروم 78

قابلیت «حالت تیره اجباری» کروم 78 به کاربر اجازه می‌دهد حالت تیره را برای وب‌سایت‌هایی که دوست ندارند در مواقع لازم ظاهر تیره‌تر به خود بگیرند را فعال کند.

کروم به جای نشان دادن یک صفحه سفید و روشن، تخمین خواهد زد یک حالت تیره برای این وب‌سایت‌ها چطور باید باشد. به عنوان مثال تصویر زیر ظاهر سایت Lifehacker را بعد از فعالسازی این قابلیت نشان می‌دهد.

برای روشن کردن قابلیت حالت تیره اجباری، عبارت chrome://flags/#enable-force-dark را در نوار آدرس خود تایپ کنید، اینتر را فشار دهید و این قابلیت را فعال کنید.

ftvv2ubbqzrrbvq17iss

منبع: lifehacker.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *