گوشی Surface Duo مایکروسافت یک دوربین با کلاس جهانی خواهد داشت

دفتر مایکروسافت در آلمان از توسعه‌دهندگان و روزنامه‌نگاران دعوت کرده است در رویدادی شرکت کنند که در آن پانوس پانای مدیر ارشد محصول مایکروسافت حضور داشته است. همانطور که می‌توانید حدس بزنید بخش زیادی از سوالات آن‌ها مربوط به گوشی تاشو مایکروسافت یعنی Surface Duo بوده است. پانای اطلاعات زیادی در اختیار افراد نگذاشت ولی گفت مایکروسافت قصد دارد در این محصول از «یک دوربین با کلاس جهانی» استفاده کند.

نمونه اولیه‌ای که قبلا از این گوشی به نمایش گذاشته شده بود تنها یک دوربین سلفی داشت. در پنل پشتی تورفتگی بزرگ دیده می‌شود که احتمالا مکان قرارگیری ماژول دوربین ولی مجددا یک عدد است.

هنوز یک سال کامل تا جدول زمانی مایکروسافت برای رونمایی از Surface Duo فرصت داریم و احتمالا این شرکت تصمیم‌های خود را بارها عوض کند. اما مایکروسافت چطور می‌تواند یک ماژول دوربین در آن جا قرار دهد؟ دو نیمه دستگاه تقریبا نازک هستند (و باید اینطور باشند چون زمانی که آن‌ها را روی یکدیگر قرار دهید ضخامت دو برابر خواهد شد).

اهالی ردموند پتنت جالبی ثبت کردند که ممکن است در این زمینه مفید باشد. این پتنت یک گروه لنز جدا و یک حسگر تصویر را شرح می‌دهد که در صورت نیاز توسط یک فعال‌کننده به موقعیت خود انتقال داده می‌شوند. این حسگر زمانی که نیاز به آن نیست جابه‌جا می‌شود و ماژول اپتیکال داخل یک «موقعیت عقب رفته» می‌رود.

گوشی Surface Duo مایکروسافت یک دوربین با کلاس جهانی خواهد داشت

از طرفی ممکن است مایکروسافت برنامه دیگری داشته باشد تا کیفیت عکاسی یک ماژول دوربین نازک را به حد کلاس جهانی برساند.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *