مایکروسافت به 40 میلیون نفر اینترنت می‌رساند

مایکروسافت اینترنت مناطق دور افتاده

بر اساس تخمین سال گذشته، در حال حاضر حدود نیمی از جمعیت کره زمین به اینترنت دسترسی دارند. این آمار فوق‌العاده‌ای است. با این حال آن نیمه دیگر را نباید فراموش کرد. حدود 3.8 میلیارد نفر هنوز نمی‌توانند از اینترنت استفاده کنند. وقتی به تمام فناوری‌ها و ویژگی‌های زندگی مدرن که به‌واسطه حضور اینترنت فراهم شده فکر کنید، بهتر به ابعاد مختلف این مسئله پی می‌برید. مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی بود که برای دسترسی گسترده مردم به اینترنت اقدام کرد.

شرکت مایکروسافت در سال 2017 از طریق طرحی به نام 2017 Airband Initiative تلاش کرد به نفوذ اینترنت در کشور آمریکا کمک کند. همین طرح قرار است وسیله‌ای باشد برای دسترسی 40 میلیون نفر به اینترنت. مایکروسافت با اجرای طرحی مشابه در آفریقا، آسیا و آفریقای لاتین امیدوار است تا سال 2022 دسترسی افراد زیادی به اینترنت را میسر کند. تمرکز این شرکت بیشتر مناطق روستایی و دور افتاده است.

برای این کار مایکروسافت با شرکت‌های محلی ارائه دهنده اینترنت همکاری خواهد کرد تا بتواند اینترنت را با هزینه پایین به این مناطق برساند. مایکروسافت تلاش می‌کنند با استفاده از فرکانس‌های بدون استفاده رادیو و تلویزیون این کار را انجام دهد.

مشکل اصلی فناوری وایرلس، تفاوت‌های شرایط اتصال کاربران به آن است. وایرلسی که در یک مکان مناسب است ممکن است در جای دیگر به کار نیاید. به‌علاوه اینکه استفاده از فرکانس‌های مخصوص رادیو و تلویزیون امکان پوشش محوطه‌ای به‌مراتب بزرگ‌تر را ایجاد می‌کند و سرعت آن هم بسیار بالاتر خواهد بود.

منبع: engadget

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *