گوگل در حال ساخت گوشی Pixel 5G است

Pixel 4 XL featured image

سایت خبری Nikkei Asian Review با نقل قول از منابع آشنا با برنامه‌های گوگل می‌گوید غول دنیای اینترنت تولید گوشی پیکسل 5G را شروع به تست کرده است. این گوشی با دو مدل Pixel 4 که از ارتباط 4G استفاده می‌کنند و کمتر از یک هفته با رونمایی آن‌ها فاصله داریم، متفاوت است.

اما Pixel 5G ممکن است هفته آینده یا حتی امسال رونمایی نشود. منابع اطلاعاتی ادعا می‌کنند گوگل ممکن است تا بهار سال آینده برای رونمایی از Pixel 5G در کنار نسخه ارزان‌تر Pixel 4a صبر کند.

این اقدام باعث جلو افتادن گوگل از اپل خواهد شد که تا سپتامبر 2020 سری گوشی‌های ممتاز خود را به‌روزرسانی نخواهد کرد. تنها آیفونی که پیش از این تاریخ ممکن است معرفی شد نسل بعدی iPhone SE است که یقینا 5G نخواهد بود.

گوگل در حال ساخت گوشی Pixel 5G است

به هرحال، تولید آزمایشی Pixel 5G در کشور چین انجام خواهد شد ولی دستگاه‌هایی که مخصوص بازار آمریکا هستند برای جلوگیری از جنگ تجاری در کشور دیگری ساخته خواهند شد که ویتنام محتمل‌ترین گزینه است.

گوشی‌های پیکسل گوگل تنها 0.5 درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارند. گرچه، گوگل ظاهرا امسال قصد دارد حجم تولید سال 2018 را دو برابر کرده و 10 میلیون گوشی تولید کند.

شرکت Google Fi قرار بود سرویس 5G خود را اوایل امسال (در شبکه اپراتور مخابراتی اسپرینت) راه‌اندازی کند ولی هنوز کاری انجام نشده است. علت این تاخیر می‌تواند به علت ادغام تو اپراتور اسپرینت و T-Mobile باشد.

در هر صورت ما فکر می‌کنیم در زمان ورود Pixel 5G به بازار این شرکت نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی را نیز راه‌اندازی کند.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *