دستکاری انتخابات آمریکا ، به‌سادگی آب خوردن

انتخابات آمریکا سال 2020

انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 قرار است انجام شود. انتخابات آمریکا به کمک دستگاه‌های رأی گیری مخصوصی انجام خواهد شد که به طبیعتاً قرار است غیرقابل نفوذ و ایمن باشند. با این حال بررسی‌های امنیتی همچنان نشان می‌دهند که این دستگاه‌ها به‌سادگی قابل نفوذ هستند. این نتیجه ناامید کننده بررسی دستگاه‌هایی است که یک گروه هکر انجام داده‌اند. این در حالی است که آمریکایی‌ها هنوز بر دست داشتن روسیه در انتخابات گذشته اصرار دارند!

سیستم رأی گیری انتخابات آمریکا ظاهراً اشکالات مختلفی دارد که باعث می‌شود هکرها به‌سادگی به آن نفوذ کنند. پیش از این هم گفته شده بود که دستگاه‌های رأی گیرنده ماه‌ها به‌صورت آنلاین و بدون حفاظت خاصی در اختیار همه قرار گرفته بودند. در حالی که به‌سرعت به انتخابات 2020 آمریکا نزدیک می‌شویم، مسائل مربوط به آن هم هر روز داغ‌تر و مهم‌تر می‌شوند. مشخص است که آمریکایی‌ها زمان زیادی برای رو به راه کردن دستگاه‌های رأی گیرنده ندارند و همه چیز باید به‌سرعت انجام شود.

ولی این اتفاق به این سادگی اتفاق نخواهد افتاد چرا که بودجه مربوط به رفع مشکلات امنیتی سیستم رأی گیری فعلاً در میانه راه گیر کرده و به مقصد نرسیده است. در ابتدا مبلغ 250 میلیون دلار برای این مسئله در نظر گرفته شد در حالی که مبلغ اصلی پیشنهاد شده در حدود 900 میلیون دلار بود.

این وضعیت باعث شده آمریکایی‌ها در وضعیت حساسی قرار بگیرند. آن‌ها می‌گویند انتخابات 2016 که نتیجه آن روی کار آمدن ترامپ بود تا حدی تحت تأثیر دخالت روس‌ها بوده است. یکی از علل این باور حملات هکرهای روسی به مرکز داده‌های رأی گیری آن هم پیش از انتخابات بوده است. همین باعث شده بسیاری بر این عقیده باشند که در انتخابات 2020 نه فقط روس‌ها، که گروه‌های زیادی برای نفوذ به سیستم رأی گیری انتخابات آمریکا تلاش خواهند کرد.

به نظر می‌رسد آمریکا از هر زمان دیگر بیشتر باید مراقب امنیت سایبری خود باشد. به‌خصوص که این روزها دشمنان آمریکا فقط به سلاح گرم و سرد بسنده نمی‌کنند و تلاش دارند از راه‌های پیچیده‌تر و به‌روزتر آن را تحت تأثیر قرار دهند.

منبع: engadget

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *