هوآوی توضیح می‌دهد چطور موفق به ثبت فیلم‌های اسلوموشن با نرخ 7680 فریم در ثانیه شده است

02 Mate 30 Pro Halo

گوشی میت 30 پرو هوآوی قادر به فیلمبرداری اسلوموشن با نرخ 7680 فریم بر ثانیه است که به مراتب از هر گوشی هوشمند دیگری بیشتر است (8 برابر بیشتر از یک ویدئو با نرخ 960 فریم بر ثانیه). بروس لی یکی از مدیران هوآوی توضیح داده است تیم او چطور به این موفقیت رسیده‌اند.

این گوشی 0.12 ثانیه فیلم می‌گیرد که سپس آن را به 32 ثانیه از یک ویدئو اسلوموشن با نرخ 30 فریم بر ثانیه توسعه می‌دهد. نتیجه 945 فریم ثبت شده با دقت 720 پیکسل است. برای پردازش داده‌ها کل چیپست یعنی ISP، CPU، پردازنده گرافیکی و واحد پردازش عصبی درگیر می‌شوند.

گرچه، واکنش‌های انسانی به اندازه کافی سریع نیستند تا بهترین زمان شروع فیلمبرداری را متوجه شوند. در عوض واحد پردازش عصبی 1 ثانیه از فیلم را با استفاده از یک الگوریتم هوش مصنوعی تحلیل می‌کند تا زمان شروع کلیپ 0.12 ثانیه‌ای را انتخاب کند (این کار تا 2 گیگابایت از رم را به خود اختصاص می‌دهد).

منبع: gsmarena.com

 

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *