بایننس ارز فیات را به مبادلات خارج از بورس اضافه می‌کند

بایننس ارز دیجیتال ارز فیات

ارز دیجیتال بایننس (Binance) تصمیم گرفته روشی برای مبادلات خارج از بورس به پلتفرمش اضافه کند. تا ماه آینده این تغییرات اعمال خواهد شد و کاربران قادر خواهند بود از درگاه‌های ارز فیات (ارز بدون پشتوانه) استفاده کنند.

یکی از مؤسسین بایننس اعلام کرده که بایننس به‌طور ویژه ارز فیات را پشتیبانی می‌کند که شروع کار با یوان چین خواهد بود. همچنین خدمات جدید از طریق بایننس به آن اضافه می‌شود که قدرت رقابت بیشتری به آن‌ها برای فعالیت در بازار چین می‌دهد. از این پس کاربران می‌توانند از 170 کشور دنیا با استفاده از ارز فیات سرمایه دیجیتال (رمزنگاری شده) خریداری کنند.

امکان ایجاد مبادلات خارج از بورس فیات با ارز دیجیتال یک قدم مهم برای ایجاد امکان ورود ارز فیات به سطح مبادلات دیجیتال است. در بسیاری از کشورها، مثل چین، دولت و مسئولین اجازه ارتباط مستقیم مبادلات دیجیتال با ارز کشور و بانک‌ها و اندوخته فیات داده نمی‌شود. به همین علت ارزهای دیجیتالی مثل Huobi و OKCoin از مرزهای چین خارج شده و در کشورهای دیگر فعالیت می‌کنند. در تمام این موارد، مبادلات ارز دیجیتال در یک سمت، و مبادلات ارز دیجیتال با یوان چین در سمت دیگر انجام می‌شود.

بایننس که از نظر حجم تجارت، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان محسوب می‌شود. آن چه بایننس انجام داده، ساده کردن قابلیت تبادل میان ارز دیجیتال و پول واقعی است.

هفته پیش بایننس ارز باثبات (استیل کوین) بر اساس دلار آمریکا را ایجاد کرد. این ارز دیجیتال ارز طرف مراجع اقتصادی این کشور کاملاً مورد تائید قرار دارد. بایننس ارز باثبات را در تقابل با لیبرا در نظر گرفته است. چند روز پیش هم خبرهایی از سرمایه گذاری بایننس در  Mars Financec که یک شرکت داده و رسانه‌ای چینی است منتشر شد.

به نظر می‌رسد بایننس برنامه‌های گسترش اقتصادی خود را به‌طور کاملاً جدی و حساب شده پیش می‌برد. باید دید در ماه‌های بعد بایننس چه اقدامات قابل توجه دیگری خواهد داشت و آیا می‌تواند جای رایج‌ترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین را بگیرد یا خیر.

منبع: coindesk

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ارز دیجیتال
آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *