تلسکوپ فضایی هابل ناسا، تصویر مرگ یک ستاره را به دام انداخت

ستاره

ناسا (NASA) و آژانس فضایی اروپا (ESA) در روز جمعه، تصویر یک ستاره در حال مرگ را منتشر کردند. طبق اظهارات این دو سازمان، اخترشناسان پس از مطالعه آن، مات و مبهوت شدند.

تصویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل NASA/ESA در ابتدا به نظر می‌آمد مربوط به دو شی جداگانه است. اما در نهایت مشخص شد که این تصویر، در واقع تصویر ستاره‌ای است که به دو لوب، تقسیم شده‌است.

ستاره

اخترشناسان این دو لوب را NGC 2371 و NGC 2372 نام گذاری کردند. دو بخش از چیزی که سحابی سیاره‌نما نامیده می‌شود.

سحابی NGC 2371/2 زمانی شکل می‌گیرد که ستاره شروع به فروپاشی می‌کند. در این هنگام، لایه‌های خارجی آن به فضا پرتاب شده و بقایای درخشانی از خود برجای می‌گذارند. در این تصویر، این دو لوب در گوشه بالا سمت راست و پایین سمت چپ، همراه با بقایای درخشان ستاره در بین آن‌ها، قابل مشاهده است.

دانشمندان ESA بیان کردند که بقایای ستاره طی چند هزار سال آتی، به تغییر کردن ادامه می‌دهند. در حالی که لوب‌های ایجاد شده از بین می‌روند و باقی‌مانده آن‌ها، سرد شده و به کوتوله سفید تبدیل می‌شود.

 

منبع: www.upi.com

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *