اپلیکیشن جستجوی گوگل به نام Google Go اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است

Google Go

بعد از گذشت یک سال و نیم عرضه محدود در هند و اندونزی، اکنون اپلیکیشن جستجوی Google Go محصول کمپانی گوگل، در دسترس عموم مردم جهان قرار گرفته است. این اپلیکیشن، راهی برای پیدا کردن اطلاعات به صورت آنلاین برای دستگاه‌هایی با سخت‌افزار ضعیف است. همچنین، اگر اتصال به اینترنت قطع شود، پس از اتصال مجدد نتایج جستجوی شما نمایان می‌شود. اکنون می‌توانید این اپلیکیشن را که تنها 7 مگابایت حجم دارد، از پلی استور دانلود کنید. به یاد داشته باشید که بر روی اندروید نسخه لالی‌پاپ  (آبنبات چوبی) یا بالاتر قابل اجراست.

Google Go

اپلیکیشن گوگل گو (Google Go)، همچنین ویژگی‌هایی دارد که طبق گفته گوگل، برای نیاز بازارهای درحال ظهور طراحی شده‌اند. در اوایل امسال، گوگل قابلیت‌های استفاده از لنز دوربین را به Google Go اضافه کرد، که این امکان را فراهم می‌سازد تا با استفاده از دوربین گوشی، بتواند متن‌ها را بخواند. این اپلیکیشن همچنین از جستجوی صدا نیز پشتیبانی می‌کند که از طریق آن می‌تواند صفحات وب را با صدای بلند بخواند. در آخر، گزارش منتشر شده توسط مجله وال استریت در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد که هدف طرح «Next Billion Users» گوگل، به احتمال زیاد  استفاده بیشتر از روی ویدیو و صدا برای ارتباط بین دستگاه‌ها می‌باشد.

Google Go فقط یکی از اعضای خانواده اپلیکیشن‌های Go است. سایر آنها شامل Gmail Go، برای ایمیل، و همچنین Gallery Go، که می‌توانید از آن برای سازماندهی عکس‌های خود استفاده کنید. در کنار اینها، Android Go نیز قرار دارد که درواقع نسخه‌ای سبک از سیستم عامل برای دستگاه‌های ضعیف است. اگرچه این اپلیکیشن‌ها اساساً برای بازارهای نوظهور ساخته شده‌اند، اما به دلیل کارایی بهتر روی گوشی‌های ارزانتر، در جاهای دیگر نیز طرفدار پیدا کرده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

منبع: www.theverge.com

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *