آیفون‎های سال 2020 اپل در پنل پشتی مجهز به حسگر سه بعدی زمان پرواز خواهند بود

iphone xi min scaled

بعضی از مدل‎های امسال آیفون سیستم دوربین سه‎گانه بدون یک حسگر سه بعدی زمان پرواز خواهند داشت. گرچه آیفون‎های سال 2020 مجهز به این حسگر خواهند بود چون منابع اطلاعاتی خبر می‎دهند اپل با تولیدکنندگان قطعات کلیدی چنین حسگری تماس گرفته است.

براساس اخبار منتشر شده حسگر سه بعدی زمان پرواز به پنل پشتی مدل‎های آیفون 12 اضافه خواهد شد تا قابلیت‎های واقعیت افزوده آن‎ها را بهبود بخشد و ادامه‎دهنده مسیری باشد که در iOS 12 با ARKit 2 (رابط برنامه‎نویسی کاربردی اپل برای توسعه‎دهندگان اپلیکیشن‎های واقعیت افزوده برای iOS) شروع شد (ARkit 3 با iOS 13 عرضه می‎شود).

علاوه بر این، وجود این لنز افکت‎های مبتنی بر عمق مانند بوکه و افکت‎های نوردهی را در اپلیکیشن دوربین با کیفیت‎تر خواهد کرد.

آیفون‎های سال 2020 اپل در پنل پشتی مجهز به حسگر سه بعدی زمان پرواز خواهند بود

این حسگر می‎تواند فواصل تا 4.5 متر را اندازه بگیرد که بیشتر از توانایی حسگرهای زمان پرواز فعلی گوشی‎های اندرویدی است. اپل به ویژه قصد استفاده از قطعات VCSEL را دارد که پالس‎های نوری مورد استفاده توسط حسگرهای زمان پرواز را فراهم می‎کنند.

توجه داشته باشید حسگر فعلی سه بعدی آیفون‎ها یعنی سیستم TrueDepth مبتنی بر نور ساختار یافته است تا زمان پرواز. ماژول‎های زمان پرواز دقت بیشتر و محدوده طولانی‎تری را تحت پوشش قرار می‎دهند، علاوه بر این که نور خورشید را بهتر مدیریت می‎کنند.

منبع: gsmarena

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *