مایکروسافت قابلیت جلوگیری از ردیابی را به مرورگر Edge خود اضافه می‌کند!

مایکروسافت edge

موزیلا به تازگی مرورگر فایرفاکس با ویژگی‌هایی به‌روز رسانی کرد که را شرکت ها از ردیابی شما در هنگام مرور وب‌سایت های متفاوت، منع می‌کند. و اکنون مایکروسافت در حال آزمایش تکنولوژی مشابهی در مرورگر کرومیوم Edge خود می‌باشد. آزمونگرهای اینسایدر بتا، با انتشار آخرین قناری (Canary) روی ویندوز، می‌توانند توسط فعال کردن فلگ مرورگر (edge://flags#edge-tracking-prevention را در آدرس‌بار وارد کنید) و سپس ری‌استارت، آن را امتحان کنند.

مایکروسافت edge

به محض این که روشن شد، سه سطح مختلف از مسدود کردن مشاهده می‌شود؛ اولی با هدف فیلتر کردن تنها ردیاب‌های مخرب، برخی ردیاب‌های شخص ثالث که برای هدف‌گیری تبلیغ استفاده می‌شود و یا تمامی ردیابی‌های شخص ثالث. مایکروسافت این ویژگی را در ورژن 2019 در اوایل امسال نشان داد، بنابراین حتی اگر در آن گروه آزمایشی نیستید، می‌توانید در اینجا نگاهی به آن بیندازید.

منبع: www.engadget.com

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *