مقامات آمریکا رمزنگاری دوطرفه را ممنوع می‎کنند! دسترسی به پیام‎های کاربران آزاد می‎شود؟

رمزنگاری دوطرفه

براساس گزارشی که از سوی خبرگزاری Politico در مورد نشست اوایل هفته شورای امنیت ملی آمریکا منتشر شده است مقامات ارشد اجرایی دولت ترامپ می‎خواهند رمزنگاری دوطرفه را ممنوع کنند.

در این نشست موضوع لغو فناوری رمزنگاری دوطرفه از سوی مقامات با سازمان‎های مهم دولتی آمریکا از جمله اف‎بی‎آی، وزارت بازرگانی و وزارت دادگستری به بحث گذاشته شد.

با آن که تصمیم نهایی در مورد این موضوع گرفته نشد ولی به ادعای این گزارش به زودی نتیجه آن مشخص می‎شود.

رمزنگاری دوطرفه

شرکت‎هایی مانند اپل، گوگل و فیس‎‌بوک تکیه به استفاده از رمزنگاری دوطرفه دارند یعنی پیام‎ها را تنها فرستنده و گیرنده می‎توانند بخوانند. گرچه، مقامات آمریکا ادعا می‎کنند با توجه به مسائلی مانند تروریسم، قاچاق مواد مخدر و پورنوگرافی کودکان باید جلوی این کار گرفته شود.

وزارت دادگستری و اف‎بی‎آی در این جلسه گفته‎اند که دستگیری مجرمان بالاترین اولویت آن‎ها است حتی اگر تضعیف رمزنگاری باعث ایجاد خطرهای هک و نفوذ شود.

اداره خدمات درآمد داخلی (IRS) و سرویس مخفی آمریکا نیز از این تصمیم حمایت می‎کنند ولی وزارت بازرگانی اشاره می‎کند اعمال فشار برای ایجاد در پشتی در سیستم‎های رمزنگاری عواقب اقتصادی و سیاسی خواهد داشت.

رمزنگاری دوطرفه

پس از افشاگری‎های ادوارد اسنودن در سال 2014، شرکت‎ها شروع به استفاده از رمزنگاری دو طرفه در محصولات خود کردند و از آن زمان بحث‎های زیادی در این مورد وجود داشته است که آیا سازمان‎های ایالتی اجازه دسترسی به داده‎های خاصی را دارند یا نه.

بعید است کنگره ملی آمریکا لایحه‎ای برای دسترسی سازمان‎های دولتی به سیستم‎های رمزنگاری صادر کند چون افراد زیادی مخالف آن هستند.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *