آیا می‌خواهید بعد از بازنشستگی پولدار باشید؟ این اشتباه رایج را انجام ندهید!

چرا زنان کارآفرین نسبت به مردان پول کمتری در می آورند؟

به عنوان کارآفرین، ما دوست داریم خودمان را به عنوان فردی آگاه از نظر مالی ببینیم. شروع یک کسب‌وکار و نگه داشتن آن در حالت رشد، مستلزم توانایی کار کردن با موفقیت مالی می‌باشد.
اما در اینجا حقیقتی وجود دارد که ممکن است شما را شگفت‌زده کند: بیش از یک سوم از کارآفرینان، برنامه‌ای برای بازنشستگی خود ندارند.

این چگونه ممکن است؟

با توجه به گزارش مانتا ترندز، بسیاری از کارآفرینان درآمد کافی را به عنوان دلیلی برای عدم پس‌انداز ذکر کرده‌اند. در عوض، آن‌ها توضیح دادند که از این پول‌های کسب کرده از طریق فروش در کسب و کار خود، نهایتاً برای تامین مالی دوران بازنشستگی خود استفاده خواهند کرد.

نویسنده پرفروش نیویورک تایمزدیوید باخ” (که جدیدترین کتاب او “فاکتور لاته” است) تمایلات مشابهی را از کارآفرینان سراسر کشور شنیده‌است. و اینگونه پاسخ می‌دهد: «مطمئنید؟ آیا واقعا می‌خواهید آینده مالی تان را روی آن شرط ببندید؟»

من به عنوان یک کارآفرین باید اعتراف کنم که قربانی این تله می‌شوم. من برای سال‌ها حقوق کمی می‌گرفتم، و سودم را برای سرمایه گذاری مجدد در کسب و کار خودم به منظور رشد آن، مصرف کردم. من فکر کردم که برنامه‌ریزی برای بازنشستگی فعلا زود است. و برداشت آن اکنون حریصانه خواهد بود.

برنامه مالی برای دوران بازنشستگی

اما باخ مخالف است و می‌گوید: «من بسیاری از کارآفرینان را ملاقات کرده‌ام که همۀ سرمایه خود را در کسب و کار خود قرار داده‌اند. و وقتی چیزی درست پیش نرود، آن‌ها چیزی برای زندگی ندارند. این یک تراژدی است، به ویژه به این دلیل که تنها چند شیوه ساده می‌تواند آن‌ها را از این هلاکت، نجات دهد».

  • اول، برای خودتان خرج کنید.

مهم ترین نصیحت دیوید برای کارآفرینان، این کلمات جادویی است: اول برای خودتان خرج کنید.

به این فکر کنید که چه اتفاقی می‌افتد وقتی شما حقوق و یا سهمی از کسب وکار خود دریافت می‌کنید. اولین کسی که پول می‌گیرد، دولت است؛ از طریق مالیات. سپس بخشی به سمت اجاره خانه، هزینه‌های ماشین، غذا و سرگرمی شما می‌رود. اگر چیز باقی مانده باشد، حال می‌توانید به پس‌انداز فکر کنید.

چرا زنان کارآفرین نسبت به مردان پول کمتری در می آورند؟

این مسئله چند مزیت دارد. اول، با قرار دادن پول خود در صندوق پس‌انداز، قبل از اینکه دولت سهم خود را بگیرد، شما در مالیات صرفه‌جویی خواهید کرد و آن را به دوران بازنشستگی خود موکول خواهید کرد. دوم اینکه، این برنامه تضمین می‌کند که رشد برنامه بازنشستگی، به اراده شما یا بودجه، بستگی ندارد. با استفاده خودکار آن، استرس ناشی از نیاز به پس‌انداز کردن آگاهانه را حذف می‌کنید.

  • یک ساعت در روز، آینده غم انگیز را از شما دور می‌کند.

دانش مالی متداول، می‌گوید که حداقل ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف بودجه بازنشستگی کنید. باخ یک قدم جلوتر می‌رود.

«یک فرد معمولی از ساعت ۹ صبح تا ظهر برای پرداخت مالیات کار می‌کند. سپس ساعات اولیه بعد از ظهر را صرف پرداخت مسکن خود می‌کند و بقیه روز را صرف پوشش دادن بقیه عمرشان می‌کنند. در عوض، من معتقدم که هر یک از ما باید اولین ساعت را در روز انتخاب کنیم و آن را برای تأمین بودجه آینده خود قرار دهیم».

برای متوسط مردم آمریکا، که 9 ساعت در روز کار می‌کنند، این مقدار بیش از ۱۲% از هر چک حقوقی است.

بیش از چند دهه است که با توجه به قدرت ترکیب سرمایه، این پس‌اندازها به سرعت افزایش‌یافته است. کمپانی Fidelity (که برنامه 401(k) آن ۱۶ میلیون نفر و بیش از ۲۰۰۰۰ شرکت را پوشش می‌دهد) برنامه 401(k) میلیونرها را، در پایگاه‌داده خود بررسی کرده‌است. مشخص شد افرادی که بیش از ۱ میلیون دلار در 401(k) ذخیره کرده‌اند، به طور میانگین ۱۴ درصد از حقوق خود را پس‌انداز کرده و در زمانی که ۵۹ ساله شدند، از آستانه میلیون دلار عبور کردند.

  • نموداری که زندگی دیوید را تغییر داد.

هنگامی که دیوید ۲۶ ساله شد، شغل خود را به عنوان مشاور مالی شرکت مورگان استنلی آغاز کرد. روزی، یک مشاور قدیمی به او یک نمودار ساده داد. این شرکت بازده مالی سرمایه‌گذاری را فقط ۲،۰۰۰ دلار در هر سال (یا فقط بیش از ۵ دلار در روز) به حساب IRA از سنین ۱۶ تا ۶۵ سال نشان داد. این نتیجه تقریبا یک میلیون دلار پس‌انداز بود.

«او به ما هشدار داد که بسیاری از مشاوران، کاری که برای مشتریان خود انجام می‌دهند، برای خودشان انجام نمی‌دهند و حداقل ما باید برنامه پس‌انداز را در این نمودار دنبال کنیم. این نمودار ساده تاثیری باور نکردنی بر زندگی من داشت. به طوری که من همان نمودار را در ضمیمه کتاب “فاکتور لاته” خود در نظر گرفتم».

«امروز، در ۵۲ سالگی، من می‌توانم از کار کردن دست بکشم و برنامه‌های بازنشستگی ام را دنبال کنم. این کار به من اجازه می‌دهد تا کاری که واقعا به آن تمایل دارم را، انجام دهم».

هیچ یک از اینها یک شبه اتفاق نیفتاد. اما همانطور که دیوید می‌گوید، «دهه‌ها به سرعت می‌گذرند. در عرض دو دهه شما می‌توانید امنیت مالی داشته باشید. در سه دهه شما می‌توانید از نظر مالی آزاد شوید. در عرض چهار دهه، شما می‌توانید فراوانی مالی زیادی ایجاد کنید».

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *