دنیا در 30 سال آینده فروپاشی جمعیت بشر را تجربه خواهد کرد؟!

main qimg 8d128f2d158a861a9a20ecaa09180118 c

ایلان ماسک بنیان‎گذار شرکت تسلا پیش‎بینی تاریکی برای آینده بشریت دارد. او با نام بردن از اصطلاحی به اسم «بمب جمعیت» می‎گوید که در طول دهه‎های آینده جمعیت مسن روزافزون دنیا با کاهش نرخ تولد در نقاط مختلف دنیا با یکدیگر برخورد می‎کنند و نتیجه فروپاشی جمعیت است.

براساس گزارش Business Insider این اولین مرتبه‎ای نیست که ماسک در مورد فروپاشی جمعیت بشر در آینده صحبت کرده است، اما او حالا با صراحت می‎گوید اثرات جدی چنین واقعه‎ای در سال 2050 مشخص خواهد شد.

دنیا در 30 آینده فروپاشی جمعیت بشر را تجربه خواهد کرد

ایلان ماسک ابتدا این موضوع را در سال 2017 در پاسخ به مجله New Scientist در توئیتر مطرح کرد.

او در جواب مقاله این مجله در مورد همین موضوع گفت «جمعیت جهان سریعا رو به سمت فروپاشی است، ولی تعداد کمی از افراد متوجه آن هستند یا اهمیتی برایش قائل می‎شوند.»

حالا، ماسک به ایده بمب جمعیت خود مجددا برگشته است و در توئیتر با انتشار نظری در مورد جمعیت بیش از اندازه جهان در آینده می‎گوید که بالا رفتن سن جمعیت و مشکلات حوزه جمعیت‎شناختی یکی از بزرگترین مشکلات سال 2050 خواهد بود.

متن توئیت او به این شرح است «مشکل واقعی، بالا رفتن سن و کاهش جمعیت در سال 2050 خواهد بود نه جمعیت بیش از اندازه. تخمین‎های رندرز (پژوهشگر نروژی) از سازمان ملل دقیق‎تر  است.»

منبع: futurism.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *