سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

نمایشگر گوشی‎های هوشمند طی سال‎های اخیر با طراحی‎های متفاوتی تولید شده‎اند که جدیدترین آن نمایشگر دارای بریدگی است. تمامی کاربران موبایل عقیده دارند شرکت‎ها بهتر است به جای حذف بخش‎های مختلف پنل نمایش زیبای گوشی آن‎ها برای بالا بردن نسبت نمایشگر به بدنه از راه‎ حل دیگری استفاده کنند.

در گذشته شاهد تحول قرارگیری حسگر اثر انگشت زیر پنل نمایش بودیم و ظاهرا فناوری دیگری نیز در راه است.

براساس اخباری که یک رسانه کره‎ای منتشر کرده است سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد. معاون رئیس بخش توسعه و تحقیق بخش پنل نمایش این شرکت، Yang Byung-duk طی مصاحبه‎ای این ادعا را تایید کرده است.

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

صنعت گوشی‎های هوشمند در حال حاضر برای مخفی کردن یا به سادگی جابه‎جایی قطعات مهم سخت‎افزاری که به صورت سنتی در پنل جلویی گوشی‎ها پیدا می‎شوند (بلندگوی مکالماتی، اسپیکرها، سنسورهای نور محیطی و مجاورتی، حسگرهای اثر انگشت و غیره) راه‎ حل‎های مختلفی را امتحان کرده است. دوربین سلفی کم یا بیش آخرین چالش برای دستیابی به یک دستگاه «تمام نمایشگر کامل» است.

این منبع خبری همچنین می‎گوید «نحوه توسعه این فناوری به نحوی خواهد بود که حفره دوربین نامرئی شود و روی عملکرد دوربین یا پل نمایش تاثیری نگذارد.»

یقینا اخبار خوبی است. متاسفانه، منبع این خبر جزئیاتی را منتشر نکرده است ولی ظاهرا این فناوری در منطقه‎ای از پنل نمایش درست بالای دوربین سلفی استفاده خواهد شد تا دوربین در زمان استفاده نامرئی شود.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *