رونمایی کیا موتورز از موهاوی ماسترپریس و اس‌پی سیگنیچر

کیا موهاوی ماسترپریس

این برند کره‌ای از دو مدل SUV، یکی آفرود فول‌سایز موهاوی ماسترپریس و دیگری نسخه تجدید نظر شده اس‌پی سیگنیچر، رونمایی کرد.

کیا موهاوی ماسترپریس

موهاوی ماسترپریس، همچون جعبه سیاه مبهم و جذاب

شرکت کیا موتورز با دو نسخه کانسپت موهاوی ماسترپریس و اس‌پی سیگنیچر در نمایشگاه سئول شرکت کرد.

با رونمایی از نسخه موهاوی ماسترپریس در این رویداد کره‌ای، شاید شرکت کیا قصد نمایش نسل بعدیِ پرچمدار آفرودهای خود به بازار جهانی را دارد، در حالی که فعلا فقط در بازار داخلی آن را عرضه می‌کند.

شرکت کیا در نسخه کانسپت موهاوی ماسترپریس با به روز کردن طرح قدیمی و باابهتِ آفرود توسط آخرین تکنولوژی روز، سعی کرده همچنان ارتفاع بلند و زیبایی جعبه مانند آن را حفظ کند.

کیا می‌گوید ماسترپیس دارای یک کابین با تکنولوژی فوق‌العاده و کیفیت عالی است، در حالی که همچنان هیچ تصویری از درون کابین ماسترپیس بیرون نداده است.

تنها چیزی که فعلا قابل دیدن بوده است، همین LEDهای عقب ماشین و مکعب‌های یخی و مارک ماشین در قسمت جلو هستند.

کیا موهاوی ماسترپریس عقب

تکرار طرح «پوزه‌ی ببر» این‌بار در یک SUV زمخت و سنگنین

این شرکت می‌گوید موهاوی ماسترپریس همچنان شباهت خود به دیگر مدل‌های SUV را حفظ کرده است. و البته همچنان فرم بدنه و برجستگی‌های خشن را با خود همراه دارد. و به همراه این‌ها جلوپنجره که «پوزه‌ی ببر» و نشان این برند شناخته می‌شود نیز وجود دارد.

به جز این‌ها، المان‌های طراحی دیگری که از بیرون به چشم می خورند، یکی چرخ‌های بزرگ آن است و دیگر جفت‌اگزوزهایی که در سپر عقب جا شده‌اند.

در حالی‌که هنوز مشخص نشده است که شرکت کیا موهاوی ماسترپریس را به مدل خط تولید خود تبدیل خواهد کرد یا خیر، تنها مساله مشخص این است که شرکت کیا همچنان در حال تعقیب و توسعه یک مدل جدید است.

در کنار موهاوی ماسترپریس در نمایشگاه سئول، نسخه کانسپت اس‌پی سیگنیچر نیز حضور دارد، که شرکت کیا آن را انقلابی در نسخه کانسپت SP که سال گذشته در دهلی نو رونمایی شد، توصیف می‌کند.

اس‌پی سیگنیچر جلو

ورود کیا موتورز در جبهه رقابتی سگمنت SUVهای کوچک

و اما نسخه اس‌پی سیگنیچر پیش‌نمایشی از شکوفایی خط تولید کیا موتورز در سگمنت SUVهای کوچک است، و از پیوستن به رقبایی مثل هیوندا کونا، مزدا CX-3، و نیسان قشقایی، خبر می‌دهد.

در طراحی این نسخه چراغ‌ جلویی دوخطه‌ای تعبیه شده است، که خط بالا در شبکه جلویی ادغام می‌شود. در ضمن سقف شناور کیا نشان از آن دارد که امکان شخصی‌سازی در مدل جدید وجود دارد. همانطور که رنگ نارنجی روشن این مدل نیز وجود این امکان را تصدیق می‌کند.

اس‌پی سیگنیچر عقب

در سمت عقب ماشین، بر روی درب عقب اتومبیل یک نوار کرومی وجود دارد که تمام عرض سمت عقب اتومبیل را پوشش داده است، و در حالی‌که چراغ‌های lED عقب را به هم وصل می‌کند، لوگوی کیا را نیز بر روی خود جای می‌دهد.

دو اگزوز بدلی هم وجود دارد که بر روی سپر عقب جاسازی شده‌اند، که شبیه دمنده‌های قوی جلوه می‌کنند.

چرخ‌های بزرگ آلیاژی این مدل به رینگ‌های که در مدل پرچمدار Stinger GT استفاده شده بودی بی‌شباهت نیست، مخصوصا کلاهک قفل که در مرکز رینگ جاسازی شده است.

اس‌پی سیگیچر رینگ

شرکت کیا می‌گوید تولید این کانسپت اس‌پی سیگنیچر در آینده‌ی همین سال رونمایی خواهد شد، و در عین حال به یک استراتژی جدید طراحی اشاره می‌کند که بر سرنوشت مدل‌های بعدی بازار جهانی کیا تاثیر خواهد گذاشت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *