اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

بیشتر افرادی که شروع به کسب‌و‌کار جدیدی می‌کنند، به فکر یک استراتژی برای خود هستند. اما باید گفت انتخاب تیم کاری خوب، بسیار در روند اجرایی و پیشرفت یک کسب و کار مؤثر است. شما می‌توانید علاوه بر اینکه یک استراتژی مناسب برای خود در نظر بگیرید، برای خود یک تیم کاری ایده آل تشکیل دهید. در این مطلب از روکیدا برای شما بیان می‌کنیم که چرا تیم کاری در کسب‌وکارتان اهمیت دارد.

تشکیل تیم کاری خوب

اگر بهترین افراد را در موقعیت‌های مناسب بدست آورید، آنها به شما خواهند گفت که چه چیزی مورد نیاز است و چگونه می‌توانید به آنجا برسید. اگر این کار را نکنید و تشکیل تیم کاری ایده آل را پشت گوش بیاندازید، شانس ندارید که به جایی برسید.

از طرف دیگر، چه کسی را ترجیح می‌دهید که با شما کار کند و در تیم کاری شما جای داشته باشد؟ یک فرد خوب و آموزش گیرنده با تجربه‌ی کم یا یک فرد متخصص ولی مغرور؟

اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

[irp posts=”4838″ name=”اعتماد گروهی و تاثیرات شگفت انگیز آن روی رشد استارتاپ”]

حساسیت انتخاب تیم کاری

اغلب، رهبران کسب‌وکار ، روی اینکه شرکت واقعا چه کاری نیاز دارد انجام دهد، تمرکز می‌کنند. آنها زمان زیادی را صرف گسترش دیدگاه و طراحی استراتژی، قبل از اینکه درباره‌ی کسی که می‌خواهد در این طرح بزرگ با آنها همکاری کند، خواهند کرد. اما حقیقت این است که کسانی که در تیم کاری شما هستند، در نقطه‌ی حساسی قرار دارند.
اگر بهترین افراد را در موقعیت‌های مناسب بدست آورید، آنها به شما خواهند گفت که چه چیزی مورد نیاز است و چگونه می‌توانید به آنجا برسید. اگر تیم کاری شما ایده آل باشد و به بهترین نحو همکاری کنند، شما می‌توانید زودتر از آنچه که فکرش را کنید، به موفقیت برسید. در غیر این‌صورت، زیاد امیدوار نباشید.

تیم خوب - انتخاب تیم - کار گروهی - تیم کاری

تأثیر تیم کاری بر روی فروش

Jim Collins در کتاب Good to Great که بهترین فروش را داشته، داستان‌های موفقیت شرکت‌هایی که از بسته‌های رقیبان خود دوری می‌کنند را بررسی کرده است. Collins متوجه شد که شرکت‌هایی که موفقیت بلندمدت را به دست آوردند، این کار را تا حدودی با تمرکز بر روی “چه کسی” و بعد از آن “چه” انجام داده اند. یعنی بر روی انتخاب افراد تمرکز داشتند.

رهبر مناسب را برای بازار مناسب پیدا کنید

در هرجایی آشکار‌ترین راه این است که، شرکت‌ها تصمیم به گسترش کسب و کارشان در یک جغرافیای جدید می‌گیرند. بسیاری با “چه” (یعنی چگونه کار را آغاز کنیم) شروع می‌کنند و سپس، قبل از اینکه آنها دست به کار شوند، بدون رهبر درست در مسیر خود حرکت خواهند کرد.

اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

من شرکت‌های زیادی را در صنعت خود دیدم که فقط برای هدر دادن زمان و پول خود با عجله به بازارهای جدید رفتند. بنابراین، برای شرکای شتاب زده، ما به جای آنها تصمیم گرفتیم، که تمام انرژی‌مان را روی یافتن تیم کاری مناسب برای هدایت تلاش‌هایمان، در کشورهای جدید و نشان دادن نام تجاری خود بگذاریم.

هنگامی که ما تازه کارها را در هیئت مدیره استخدام کردیم، از آنها خواسته شد تا براساس استراتژی ما، برنامه‌هایی برای هر بازار ایجاد کنند. ما به مردم خود برای شناخت بازار، بهتر از آنچه که از قبل می‌شناختیم، اعتماد کردیم.

اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

ساخت تیم کاری که شما را به خط پایان می‌برد

حتی اگر شما مسیر درست را پیدا کنید، اگر افراد اشتباه را در تیم کاری خود داشته باشید، احتمالا به مقصد خود نخواهید رسید.

چگونگی استخدام اساسی را در موفقیت بسیاری از تیم‌های ورزشی در نظر بگیرید. مثلا در دانشگاه میشیگان، Carol Hutchins، مربی سافتبال می‌گوید:

“اگر کارم را از دست بدهم، ممکن است دو بار در سال من را بکشد. اما اگر در استخدام اشتباه کنم، او هر روز من را می‌کشد.”

اول انتخاب تیم کاری مناسب، بعد استراتژی کسب و کار!

اصلی که در تمام مراحل زندگی مهم است

اصل ” اول چه کسی سپس چه چیزی ” تنها برای کسی که استخدام می‌کنیم به کار نمیرود، بلکه برای کسی که با آن ازدواج می‌کنیم و کسی که آن را به عنوان دوست یا همکار کسب و کار انتخاب می‌کنیم نیز کاربرد دارد.

اگر بخواهیم “چه کسی” را با تمرکز بیش از حد بر “چه” (به عنوان مثال، مایل به ازدواج بودن یا داشتن بچه) اشتباه کنیم، اغلب دستورالعمل‌ها فاجعه بار می‌شوند.
بنابراین، دفعه بعد که شما یک مشکل یا فرصت دارید، به دنبال آن از طریق لنز “اول چه کسی سپس چه چیزی” باشید.

شخصیت‌های سمی، شکایت کنندگان و خون آشام‌های انرژی، هرچقدر هم استعداد داشته باشند، ارزش استخدام ندارند.
ایده‌ها و شرایط تغییر می‌کنند. اگر شما هر روز بیدار شوید، نباید مجبور باشید با افرادی که دوست ندارید و به آنها احترام نمی‌گذارید روزتان را سپری کنید.

منبع: INC

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *