5 مزیتی که فضای کاری مشترک برای استارتاپ شما دارد

5 مزیتی که فضای کاری مشترک برای استارتاپ شما دارد

در پست قبلی با ویژگی های فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها آشنا شدیم.

در ادامه این مقاله به پنج دلیل کلیدی برای فضای کار مشترک می پردازیم:

1- امکانات بیشتر نسبت به کافی‌شاپ محلی و دفتر خانگی

یک کافی‌شاپ یا دفتر خانگی، می‌تواند چالش‌هایی را برای حرفه‌ای بودن شما ایجاد کند، مانند سروصدا و وقفه‌های غیر کاری.

فضاهای کار مشترک، همه چیزهایی که برای انجام کارتان لازم دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. پریزهای برق زیاد، مبلمان اداری، تعداد زیادی میز و اتصالات WiFi با سرعت بالا در اختیار شما قرار می‌گیرند.

Dossey Richards (داسی ریچاردز)، مدیر عامل شرکت dev-shop Lotus Technologies، کسب و کارش را از NYC-based The Farm Coworking اداره می‌کند. او گفت: «تصمیم به حرکت از کافی‌شاپ محلی و کار در یک فضای کاری مشترک، تصمیمی بود که به طرز چشمگیری زندگی من و کیفیت زندگی من را تغییر داد. من آن را به تمام فریلنسرها، کارکنان و کارآفرینانی که به دنبال تجربه کاری جدید هستند، توصیه می‌کنم.»

در مقایسه با یک کافی‌شاپ، شما کنترل بیشتری نسبت به محیط کار خود خواهید داشت. اگر می‌توانید با وجود اشخاص دیگری که در اطرافتان هستند کار کنید، می‌توانید لپ‌تاپ خود را به پریز وصل کنید و در یک محیط اشتراکی کار کنید، یا اگر به فضای آرام‌تری احتیاج دارید می‌توانید یک دفتر کار خصوصی داشته باشید. زمانی که بخواهید با مشتریانتان خود ملاقات داشته باشید، بسیاری از امکانات ازجمله اتاق‌های جلسه اجاره داده می‌شوند. برخی از فضاهای کاری مشترک، فضاهای بیشتری دارند (مانند فضایی برای چرت زدن یا فضاهای استراحت) و امکانات بیشتری را در دسترس شما قرار می‌دهند. علاوه بر این، غالبا چای، قهوه و میان وعده‌های غذایی رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

stunning office share space grelite disrupts the shared office space market emmanuel okwor

2- فضای کاری مشترک یک راه‌حل مقرون به‌صرفه و انعطاف‌پذیر برای شما خواهد بود.

اجاره فضای دفتر سنتی می‌تواند راه‌حلی برای نیازهای استارتاپ شما باشد، اما معمولا به تعهد مالی بلندمدت نیاز دارند.

با این حال، فضای کار مشترک برای استارتاپ شما مانند یک پل می‌باشد که باعث رشد و تغییر کسب و کار شما می‌شود.

شما می‌توانید از فضاهای کاری مشترک به صورت ماهانه یا روزانه بر اساس نیازتان، استفاده کنید. شما می‌توانید هر زمان که نیاز داشتید، اتاق‌های جلسه را اجاره کنید. نیازی نیست که اجاره چند ماه را یکجا پرداخت کنید.

فضای کار مشترک، به‌طور کلی گزینه‌ای ارزان‌تر از اجاره دفتر است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در منطقه منهتن نیویورک کار کنید، می‌توانید یک میز مشترک را فقط با 25 دلار در روز یا 250 دلار در ماه اجاره کنید. یا میز اختصاصی را با 400 دلار در ماه در فضای کاری مشترک اجاره کنید. اجاره دفتر حداقل 1000 دلار در ماه (بسته به‌اندازه دفتر و امکانات موردنیاز شما) می‌باشد.

5اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم

3- شبکه ارتباطی شما در سطح جدیدی قرار می گیرد.

فضاهای کاری مشترک توسط جامعه فریلنسر ها، کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک استفاده می‌شوند، بنابراین بسیاری از فرصت‌های شبکه (ارتباطی) با افرادی که در حال تلاش برای ایجاد یک کسب و کار هستند وجود دارد.

Dossey گفت: «آنچه من در مورد فضای کاری مشترک دوست دارم، دسترسی به تمام تجربیات دیگر شرکت‌ها است. کارآفرین بودن، یک منحنی یادگیری است و سرعت موفقیت شما به‌سرعت یادگیری شما در شروع و اجرای یک ریسک موفقیت‌آمیز محدود می‌شود. دسترسی به افراد دیگر برای برقراری ارتباط با چالش‌های روزمره، برای رشد ما حیاتی است».

اغلب زمانی که در فضاهای کاری مشترک، صحبتی در مورد آب‌سردکن می‌شود، به‌سرعت صبحت ها به تبادلات کاری یا مشارکت‌های نوپا تبدیل می‌شود. اگر به کسی برای کمک به  استارتاپ تان احتیاج داشته باشید، غالبا می‌توانید در فضای کاری مشترک آن شخص را پیدا کنید.

Dossey می‌گوید: «فضای کاری مشترک، تجربه‌ی زندگی در حال تغییر را برای من داشته و خواهد داشت». «در فضایی که همه کارآفرینان دیگر حضور داشتند، من یک سطحی از دید و بینش رسیدم که معمولا سال‌ها طول می‌کشد تا به وجود بیاید. گفتگو با اعضای دیگر در مورد موضوعاتی مانند استراتژی‌های فروش و استخدام، باعث شد تا بتوانم شرکتم را توسعه داده و آن را سودآور کنم».

ss 2b173dae91b85d5a82dd8fe650dd4b2e34476d1c.1920x1080 1

برخی از فضاهای کاری به صورت دوگانه کار می‌کنند، هم به عنوان محل برگزاری رویدادها و هم‌محلی برای افرادی که نیاز به فضای کار مشترک  دارند. کلاس یوگا، جلسه ناهار و تعطیلات ساده یا یک سمپوزیوم که آموزش‌های جدیدی را برای کسب و کار شما ارائه می‌دهد، ممکن است فرصتی برای یادگیری چیز جدید و امکان دیدار با افراد جدید را برای شما فراهم کند.

بسیاری از فضاها نیز از اعضای خود برای میزبانی رویدادها پشتیبانی می‌کنند تا مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند و برای کسب و کار خود بازاریابی کنند. چنین رویدادهایی اغلب توسط فضای کاری مشترک، تبلیغ می‌شود و در بعضی موارد شما با مدیران انجمن همکاری می‌کنید تا به شما برای کمک به همه چیزهایی که برای اجرای یک رویداد موفق نیاز دارید کمک کنند.

20142F042F252Fcd2Fttthumb.a16a8

4- مشاوره‌های مبتنی بر کسب و کار زیادی، در دسترس است.

فضای کار مشترک می‌تواند فرصتی عالی برای دریافت مشاوره در مورد استارتاپ تان را فراهم کند. اول، شما به جامعه‌ای از همکاران باتجربه و مهارت‌های متنوع دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانند به شما در حل مشکل خاصی کمک کنند . دوم، بسیاری از فضاها توسط تیمی از مدیران مشتاق راه‌اندازی می‌شوند که می‌توانند شما را در مسیر درست راهنمایی کنند، به شما مشاوره بدهند و به شما کمک کنند تا منطقی و لجستیکی فکر کنید.

بعضی از فضاهای کاری مشترک نیز به عنوان شتاب‌دهنده و انکوباتور ایجاد می‌شوند. یک شتاب‌دهنده ابزارهای سریع رشد را برای کسب و کارهای فعال‌تر فراهم می‌کند و یک انکوباتور متخصص در رشد کسب و کار جدید و کسب و کارهایی که در مرحله اولیه هستند، می‌باشد. هر دو می‌توانند بسته به مرحله توسعه و راه‌اندازی استارتاپ تان، منابعی برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی رشد کسب و کار باشند- چه برای درخواست کمک مالی و چه برای پیدا کردن یک مربی.

employer branding

5- فضای کاری مشترک نیز با توسعه کسب و کار شما، رشد خواهد کرد.

یکی دیگر از مزایای انعطاف‌پذیری فضای کاری مشترک این است که شما می‌توانید تا آنجایی که می‌خواهید خود را گسترش دهید.

اگر به‌طور ناگهانی به امکاناتی برای هماهنگ شدن با پیک تقاضا، احتیاج داشته باشید یا اگر بخواهید کارکنان بیشتری را برای زمان‌های پرمشغله استخدام کنید، بهر حال به نظر می‌رسد که فضای کاری مشترک نسبت به اجاره دفتر سنتی، انعطاف‌پذیرتر و مناسب‌تر باشد.

به‌علاوه، کارکنان شما در یک محیط  کاری مشترک، پیشرفت خواهند کرد. تحقیقات نشان می‌دهد که کارکنان احساس می‌کنند که کنترل بیشتری بر کار خود دارند، کار آن‌ها معنی‌دارتر است و برای عنصر اجتماعی  کار در فضای مشترک، ارزش قائل می‌شوند.

چگونه می‌توانم یک فضای کاری مشترک پیدا کنم؟

اگر به یک فضای کاری مشترک فکر می‌کنید، مطمئن شوید که محل مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب می‌کنید.

work

در اینجا یک چک‌لیست خلاصه برای کمک به شما وجود دارد:

1- مکان مناسبی را انتخاب کنید.

آیا می‌خواهید در نزدیکی خانه یا مشتریان خود کار کنید؟ اگر می‌خواهید فضای کاری خود را به عنوان یک مکان برای ملاقات با مشتریان استفاده کنید، در این صورت، منطقی است که در مکانی قرار بگیرید که مناسب آن‌ها باشد. همچنین، به این فاکتور نیز توجه کنید که مدت‌زمان رفت‌وآمد شما به آنجا چقدر طول می‌کشد.

2- سطح مناسبی از پشتیبانی را به دست آورید.

هنگامی که یک لیست کوتاه از فضاهای کاری مشترک بر اساس مکان دارید، به آنچه هر یک از آن‌ها ارائه می‌دهند نگاه کنید. دو گزینه اصلی برای استارتاپ ها وجود دارد. شما می‌توانید یک انکوباتور را انتخاب کنید (که احتمالا هدایت و مربیگری و سطح بالایی از پشتیبانی را ارائه می‌دهد) یا می‌توانید فضای دفتر مشترک با استقلال بیشتری را  انتخاب کنید.

5 مزیتی که فضای کاری مشترک برای استارتاپ شما دارد

3- مشخص کنید که به چه مقدار فضای اختصاصی احتیاج دارید.

آیا یک hot desk (میز مشترک) می‌خواهید، یک میز دائمی یا یک دفتر کار اختصاصی؟ دقیقا مشخص کنید که به چقدر فضا به‌طور منظم احتیاج دارید؟

4- در مورد ویژگی‌ها و منابع بیشتر بدانید.

ممکن است برای استارتاپ تان، به امکانات و تجهیزات خاصی احتیاج داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما در بخش خلاقیت کار می‌کنید، ممکن است به یک کارگاه یا قطعات خاصی از کیت برای انجام کار خود نیاز داشته باشید.

quality 1

5- فضای کار مناسبی ایجاد کنید.

هر فضای کاری مشترک با توجه به جو و جامعه آن متفاوت است. شما ممکن است خواهان یک محیط بسیار حرفه‌ای یا یک فضای آرام باشید. قبل از ثبت‌نام، مهم است که از فضای کاری مشترک بازدید کنید و از راهنما درباره اتمسفر فضای کاری سوال بپرسید.

همچنین سعی کنید بفهمید که آیا فضای کاری به‌خوبی مدیریت می‌شود یا خیر. سؤالاتی در مورد اینکه  چه اتفاقی می‌افتد اگر چیزی درست نباشد و نیاز به تعمیر داشته باشد و اینکه چه مقدار زمان طول می‌کشد تا آن مشکل برطرف شود. انعطاف‌پذیری فضای کاری مشترک به این معنی است که اگر تصمیم بگیرید که این فضا به دلایلی برای شما مناسب نیست، می‌توانید فضای دیگری را امتحان کنید.

6- زمان‌بندی رویدادها را چک کنید.

این یک راه عالی است برای اینکه بدانید آیا فضای کاری مشترک، فرصت‌های شبکه‌ای و شانس (فرصت‌هایی)  برای بهبود دانش شما را فراهم می‌کند یا خیر. یک فضای خوب باید رویدادهای زیادی را موردتوجه قرار دهد تا به جامعه استارتاپ ها کمک کند و همچنین استارتاپ ها را برای میزبانی رویدادهای خودشان، تشویق و حمایت کند.

اگر به کار گروهی فکر می‌کنید ، قبل از اینکه ثبت‌نام کنید، یک ذهنیت باز داشته باشید و چند فضای کاری را ببینید. زیبایی واقعی کار گروهی برای استارتاپ ها، انعطاف‌پذیری برای انتخاب آنچه نیاز دارید و زمانی که به آن نیاز دارید، است. چه چیزی برای از دست دادن دارید؟

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *